Hogyan lesz valaki tagja a Tudományos Diákkörnek középiskolásként?

TDK munka:

A tudományos diákkör (TDK) keretében a kiemelkedő oktatók és kutatók mentor-tanítvány műhelymunkán keresztül segítik a tehetséges diákokat és hallgatókat az első tudományos élményeikhez a tanulmányaik során.
Ennek elkezdéséhez az érdeklődési körödnek megfelelő kutatóhelyen jelezd kutatási szándékodat a témavezetőnél vagy tutornál. TDK munkádról a témavezető vagy tutor köteles a Tudományos Diákköri Tanácsot (TDT) tájékoztatni (TDK hallgatók évenkénti lejelentése).

TDK témák és témavezetők

A TDT adatbázist vezet a TDK munkát végző diákokról (hol végzi a TDK munkát, mikor kezdte, támogatott programon belül vagy önállóan kezdte el a kutatást), mely a konferencia részvétel és az egyetemi szóbeli felvételi kapcsán az alábbiak szerint szükséges:
Az egyetemi felvételi beszélgetés során előnyt jelenthet a TDK munkában való részvétel, azonban többletpontot nem kap érte a jelentkező.
A TDK konferencián történő induláshoz szükséges, hogy a hallgató/diák a szabályzatnak megfelelően minimum 1 éve már végezzen TDK munkát (pontos részletekért lásd: Részvételi információk).

Kérelem TDK munkára vonatkozóan középiskolások számára (letölthető dokumentum)

TDK konferencia:

A Semmelweis Egyetemen évente megrendezett Tudományos Diákköri Konferencia célja, hogy a tudományos munka iránt érdeklődő hallgatók és diákok bemutathassák kutatási eredményeiket.

Részleteket lásd: Egyetemi TDK Konferencia.

Középiskolások számára a TDK Konferenciára történő jelentkezés az egyetemi hallgatókkal hasonló módon és azonos időben történik (honlapon keresztül absztrakt feltöltéssel, november végén – december elején).

A Konferencián való részvétel az egyetemi hallgatókkal közös szekciókban, adott létszám feletti jelentkezés esetén külön szekcióban történik. A diákok kutatómunkájukat előadás formájában mutatják be (az egyetemi hallgatókra is vonatkozó szakmai és formai követelmények és szabályok alapján). A középiskolás diákok „review” formátumú kutatómunkával is jelentkezhetnek, amennyiben az megfelelő minőségű és kellő alaposságú.

A középiskolás diákok előadása nem kerül pontozásra, a versenyben nem vesznek részt, azonban a díjátadó ünnepségen előadásukért elismerő oklevélben részesülnek, melyet személyesen vehetnek át.

Előadónak a 2025/2026-os tanévtől a legalább 1 féléves TDT regisztrációval rendelkezők jelentkezhetnek a konferenciára. Idén (2024/2025-ös tanév) az absztrakt beküldés idején nem szükséges egy teljes félév TDK munkával rendelkezni, azonban a hallgatók és diákok TDT adatbázisban való regisztrálása szükséges és kötelező a konferenciára történő jelentkezéshez.

OTDK konferencia:

A kétévente megrendezett Országos Tudományos Diákköri Konferencia (OTDK) Magyarország legnagyobb hallgatói tudományos rendezvénye.

Részleteket lásd: Országos Tudományos Diákköri Konferencia.

A középiskolás diákok a Tudományos Diákkörök Országos Konferenciáján keresztül tudnak kvalifikálni az Országos Tudományos Diákköri Konferenciára.

A KutDiákban saját kutatásodon keresztül olyan tudást és gondolkodásmódot sajátíthatsz el, amely az iskolapadból elérhetetlen.

Ismerd meg őket jobban!

Az OTDK konferencián résztvevő diákok, az egyetemi felvételi eljárás során plusz pontot kaphatnak, amelynek részletei a felvételi tájékoztatóban találhatók meg.

TDK témák és témavezetők a Semmelweis Egyetemen Kari bontásban:

Általános Orvostudományi Kar

Fogorvostudományi Kar

Gyógyszerésztudományi Kar

Egészségtudományi Kar

Egészségügyi Közszolgálati Kar

Pető András Kar

Kapcsolat:

Felmerülő kérdés, kérés esetén Dr. Babity Máté TDT titkárt keresd bizalommal e-mailen keresztül: tudomanyos.diakkor@semmelweis.hu