Semmelweis Egyetem Pető András Gyakorló Általános Iskolája, Szakiskolája, Egységes Konduktív Pedagógiai Módszertani Intézménye és Kollégiuma (SE PA EKPMI) a Pető András Kar gyakorló intézménye. Feladata a konduktor hallgatók gyakorlati képzése, a magyar kisdedek, óvodások, iskoláskorú mozgásfogyatékos, elsősorban központi idegrendszeri sérült gyermekek, tanulók konduktív nevelése, közoktatása, szakszolgálati szolgáltatások nyújtása az egész országra kiterjedő hatáskörrel.

Köznevelési intézményünk vezetősége:

Főigazgató: Makk Ádám
E-mail: makk.adam@semmelweis.hu

Makk Ádám szakmai önéletrajza

Nevelési-oktatási főigazgató-helyettes: Kiss Anna
E-mail: kiss.anna@semmelweis.hu
Szervezési főigazgató-helyettes: Döbrössyné Dániel Gabriella
E-mail: daniel.gabriella@semmelweis.hu

Intézményegységek vezetősége:

Pedagógiai Szakszolgálat
Cím:1125 Budapest, Kútvölgyi út 6.
Egységvezető: Gruber Mónika
E-mail: gruber.monika@semmelweis.hu
Konduktív Gyakorló Általános Iskola
Cím: 1118 Budapest, Villányi út 67.
Igazgató:
Liptákné Papp Judit
E-mail: liptaknepapp.judit@semmelweis.hu

Konduktív Gyakorló Szakiskola
Cím:
1118 Budapest, Villányi út 67.
Igazgató:
Siposné Birkás Melinda
siposne.birkas.melinda.eva@semmelweis.hu
Utazó Konduktori Hálózat
Cím:
1125 Budapest Kútvölgyi út 6.
Egységvezető:
Perge Krisztina
E-mail: perge.krisztina@semmelweis.hu

Pető Kollégium
Cím:
1118 Budapest, Villányi út 67.
Kollégiumvezető: Döbrössyné Dániel Gabriella
E-mail: daniel.gabriella@semmelweis.hu

OM azonosító: 038422

Intézményünk tevékenységünk szerteágazó, beletartozik a konduktor hallgatók gyakorlati képzése, a magyar kisdedek, óvodások, iskoláskorú mozgásfogyatékos gyermekek konduktív nevelése, szakmai szolgáltatások nyújtása az egész országra kiterjedő hatáskörrel.

Gyermekeink, neveltjeink nagy többsége a központi idegrendszer sérülése következtében mozgásszervi fogyatékos, sok esetben halmozottan sérült (látás, hallás, beszéd, észlelési problémák), részképesség zavarokkal küzdő, tanulásban akadályozott, sajátos nevelési igényű.

Intézményegységeink gyakorlatilag minden életkorú és minden központi idegrendszeri eredetű mozgásfogyatékos gyermek számára nyújthat konduktív nevelést az alapító okiratban rögzített kompetenciák mentén.

SE Pető András Pedagógiai Szakszolgálat intézményegység

Tevékenységébe tartozik a konduktív pedagógiai szűrés (kórházakban, védőnői körzetekben), a komplex gyógypedagógiai korai fejlesztés és gondozás, a nevelési tanácsadás, az utánkövetés, egyéni és csoportos fejlesztési formákban, valamint az intenzív, intervallumban nyújtott, közvetlen szülői tanítás-tanulásra építő csoportos foglalkozások.

SE Pető András Konduktív Gyakorló Általános Iskola  intézményegység

Országos működési körzettel rendelkezik. Diákjaink több mint 50%-a kollégista. 1-8. évfolyamon folyik a tanulók konduktív oktatása és nevelése, normál tantervű és tanulásban akadályozottak tanterve szerint haladó osztályokban.

SE Pető András Konduktív Gyakorló Szakiskola intézményegység

Számítógépes adatrögzítő szakiskolai képzésünk, tanulásban akadályozottak és normál tanterv szerint haladó fiatalok számára. Országos működési körzettel rendelkezik, kollégiumi ellátás biztosításával.

SE Pető András Utazó Konduktori Szolgálat intézményegység

Többségében Budapesten és környékén vesz részt az integrációban tanuló, nevelkedő gyermekek habilitációs célú mozgásfejlesztésében, elősegítve a sérült gyermekek családi és intézményi integrációját.

Pető Kollégium intézményegység

Általános iskolánkba vagy szakiskolánkba járó tanulóink számára biztosítunk ingyenes kollégiumi ellátást, akiknek lakóhelyükön nincs lehetőségük sajátos nevelési igényüknek megfelelő konduktív fejlesztést, nevelést, oktatást igénybe venni,

Dokumentumok

Beszámolók/Értékelések