Intenzív csoportjaink két/három hetes intervallumokban nyújtanak heti 5 napon át, napi 5-6 órában, reggel 8 és délután 4 óra között intenzív tanulási lehetőséget a gyermek és szülők számára. A szakmai csoportmunkában részt vesz igény szerint neurológus, ortopéd szakorvos, fogorvos, konduktor és pszichológus.

Cím: 1125 Budapest, Kútvölgyi út 8.
Telefon: +36300164556
Programvezető: Kiss Dávid
kiss.david@semmelweis.hu

ONLINE JELENTKEZÉS

6kép

Csoportos komplex konduktív nevelés a Sa Pedagógiai Szakszolgálat keretein belül történik. Munkánkkal, a konduktív neveléssel többségében az idegrendszeri sérült, koraszülött, eltérő izomtónusú és eltérő motoros fejlődésű gyermekeknek igyekszünk segíteni, előzetes konzultációt követően. A gyermekek csoportos keretek között, szakmailag kontrollált módon, szüleik támogatása mellett, motiváltan gyűjthetnek új tapasztalatokat a körülöttük lévő világról és tanulhatnak meg alkalmazkodni saját környezetükhöz.

A családközpontú megközelítés tükrében a fejlesztés során különösen nagy hangsúlyt fektetünk a szülőkkel történő együttműködésre, tanításukra. A gyermekek közeli hozzátartozóinak nem csupán a célok kijelölésében, hanem a fejlesztési folyamatban is aktív szerepük van, hogy gyermekük számára otthoni körülmények között is biztosítani tudják a szükséges és elégséges segítséget a fejlesztő szemlélet tükrében.

A komplex fejlesztés során a konduktorainak célja
  • a megismerő képesség (észlelés, érzékelés),
  • a motoros képességek (nagymozgások és finom mozgások),
  • a kognitív képességek (figyelem, emlékezet, gondolkodás),