Az egyetem munkatársai által beadott védőoltások száma - 2022. augusztus 18.
536180 Összes oltás

Kenesei Dorottya,
programvezető konduktor

Kimondhatatlanul jól van, ami van. Minden tetőről látni a napot.
(Pilinszky János)

Erdősi Kamilla,
konduktor, gyógypedagógus

– Engedj, zászlórúd! Mért markolsz vissza a széltől?
– Rongy lennél egyedül. Így lobogó, lobogó.
(Nemes Nagy Ágnes: Párbeszéd)

Pongrácz Eszter,
konduktor

Egyetlen ismeret van, a többi csak toldás:
Alattad a föld, fölötted az ég, benned a létra.
(Weöres Sándor: Szembe fordított tükrök)

Kiss Dávid,
konduktor

Semmi sem olyan érdekes, meglepő, kiszámíthatatlan, mint a folyamat, amelynek során egy ember elárulja jellembeli sajátosságait.
(Márai Sándor)

Jelentkezés módja:

CÍM: 1125 Budapest, Kútvölgyi út 6.

ONLINE JELENTKEZÉS

email cím: elsorendeles@semmelweis-univ.hu

mobil: +36 70 642 0117

Program

Intenzív mamás csoportos komplex konduktív nevelés a Semmelweis Egyetem Pető András Kara által fenntartott EKPMI Pedagógiai Szakszolgálatán (közismert nevén Pető Intézetben)

Csoportjaink két/három hetes intervallumokban nyújtanak heti 5 napon át, napi 5-6 órában, reggel 8 és délután 4 óra között intenzív tanulási lehetőséget a gyermek és szülők számára. A szakmai csoportmunkában részt vesz igény szerint neurológus, ortopéd szakorvos, fogorvos, konduktor és pszichológus.

Munkánkkal, a konduktív neveléssel többségében az idegrendszeri sérült, koraszülött, eltérő izomtónusú és eltérő motoros fejlődésű gyermekeknek igyekszünk segíteni, előzetes konzultációt követően.

A gyermekek csoportos keretek között, szakmailag kontrollált módon, szüleik támogatása mellett, motiváltan gyűjthetnek új tapasztalatokat a körülöttük lévő világról és tanulhatnak meg alkalmazkodni saját környezetükhöz.

A családközpontú megközelítés tükrében a fejlesztés során különösen nagy hangsúlyt fektetünk a szülőkkel történő együttműködésre, tanításukra. A gyermekek közeli hozzátartozóinak nem csupán a célok kijelölésében, hanem a fejlesztési folyamatban is aktív szerepük van, hogy gyermekük számára otthoni körülmények között is biztosítani tudják a szükséges és elégséges segítséget a fejlesztő szemlélet tükrében.

A komplex fejlesztés során a konduktorainak célja

• a megismerő képesség (észlelés, érzékelés),
  • a motoros képességek (nagymozgások és finom mozgások),
  • a kognitív képességek (figyelem, emlékezet, gondolkodás),
  • a beszéd és kommunikációs készség indítása,
  • az önellátási készségek fejlesztésén túl,
  • a gyermekek közötti szociális kapcsolatok kiépítése és
  • a szülői sorstárs segítő csoportok kialakítása.

Jelentkezés módja:

CÍM: 1125 Budapest, Kútvölgyi út 6.

ONLINE JELENTKEZÉS

email cím: elsorendeles@semmelweis-univ.hu