A Semmelweis Egyetem Baráti Köre idén is díjazta a Doktori Iskola keretében született tudományos eredmények bemutatását, a legjobb 35 év alatti PhD-hallgatók vagy predoktorok tudományos tevékenységét. A Doktorandusz Kiválósági Díjra idén 21 pályázat érkezett, ezek közül négyet ismertek el a díjjal, amit a Doktori Iskola elnöke, és dr. Rosivall László, a Semmelweis Egyetem Baráti Köre elnöke adott át. Dr. Bedics Gábor, Intézetünk rezidens orvosa, a HCEMM-SE Molekuláris Onkohematológiai Kutatócsoport PhD-hallgatója is díjat nyert 2023-ban megjelent közleményeivel. A rangos Acta Neuropathologica c. lapban megjelent közleményében az első ROS1-transzlokált non-Langerhans-sejtes hisztiocitózis esetet, valamint sikeres kezelését mutatta be dr. Csóka Monika egyetemi docenssel megosztott első szerzőként. A British Journal of Cancer c. folyóiratban egy koncepcionálisan új, kópiaszám eltérés-alapú rizikóbecslő rendszert mutatott be gyermekkori akut limfoblasztos leukémiában dr. Egyed Bálint rezidens orvossal megosztott első szerzős közleményében.