Közel 1,2 milliárd forintnyi támogatást nyert el az elkövetkező 3, illetve 4 évre a Semmelweis Egyetem 30 kutatócsoportja a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal által meghirdetett alapkutatási pályázatokon. Az egyéni kutatókat és kutatócsoportokat megcélzó, úgynevezett OTKA-típusú programok a legkülönbözőbb kutatói kezdeményezésű projektek finanszírozásával, három pályázati kategóriában – Kutatási témapályázatok, Fiatal kutató kiválósági program, Posztdoktori kiválósági program – segítik a hazai tudományos élet legkiválóbb kutatóinak szakmai fejlődését, eredményeit és nemzetközi elismertségét.

Kiemelnénk, hogy tanszékünk professzora, dr. Kolev Kraszimir igazgatóhelyettes nyert „Trombusok mechanikai és litikus stabilitásának unortodox molekuláris és szerkezeti determinánsai” című pályázatával,

valamint tanszékünk tudományos munkatársa, dr. Tóth Balázs is „TRPM2: szerkezettől a funkcióig” című pályázatával.

Ezúton is szívből gratulálunk nekik!

Az eredeti, teljes közleményt itt tekintheti meg: https://semmelweis.hu/hirek/2021/08/19/30-egyetemi-projekt-nyert-palyazati-forrast-alapkutatasi-palyazatokon/