Szeretettel várunk minden kedves érdeklődőt a Kerpel-Fronius Ödön Tehetséggondozó Program diákszalon rendezvényére.

2019. november 11. hétfő 16:00
Üllői út 26. I. emelet, Semmelweis Szalon

A rendezvény keretei belül az érdeklődők tájékoztatást kapnak a Jellinek Harry Ösztöndíj által kínált lehetőségekről, amely egy egyszeri 10 hónapos tudományos munkára fókuszáló időszak Németország két neves orvostudományi egyetem, a freiburgi Albert-Ludwigs-Egyetem és a heidelbergi Ruprecht Karls Egyetem egyikén. A Semmelweis Egyetem az EFOP-3.6.3.-VEKOP-16-2017-00009 azonosítószámú, „Az orvos-, egészségtudományi- és gyógyszerészképzés tudományos műhelyeinek fejlesztése” című projekt-támogatás keretében fél millió forintos szabadon felhasználható ösztöndíj támogatást nyújt a nyertes pályázóknak.

Az ösztöndíjra pályázhatnak: V. éves és PhD hallgatók
Kötelező nyelvtudás: német és/vagy angol

A rendezvényt megnyitja: Prof. Dr. Fekete György, a Kerpel-Fronius Tehetséggondozó Tanács elnöke és Prof. Dr. Szabó Attila a Kerpel-Fronius Tehetséggondozó Tanács titkára.

Majd meghallgathatják a Németországból hazatért hallgatók beszámolóit:

1. Deák Ilkó ZoltánHeidelberg 2017„A transzkriptumokban rejlő diagnosztikus lehetőségek veseátültetést követően.” Témavezetők: Prof. Dr. Caner Süsal (Institute of Immunology, Ruprech-Karls University, Heidelberg), Dr. Piros László, mentor: Prof. Dr. Réthelyi János.
  2. Szász Jenei HannaHeidelberg 2018„A junkcionális komplex fehérjéinek változása peritoneális dialízis során.” heidelbergi témavezető: Prof. Dr. Claus Peter Schmitt XX – Heidelberg 2017
  3. Somogyi VivienHeidelberg 2017 – „Az oszteoporózis és a D-vitamin-hiány prognosztikus és funkcionális jelentősége intersticiális tüdőbetegségekben” Témavezető/ mentor: Prof. Dr. Müller Veronika, német témavezetők: Prof. Dr. Michael Kreuter, Dr. Monika Eichinger Kutatótársai a projektben: Dr. Carlos Francisco Silva, Dr. Simon Triphan
  4. Mályi Ambrus Freiburg 2017„Hypoxia indukált Krüppel-like factor 7 expresszió: Egy kísérleti modell összeállítása.” Témavezetők: Dr. Peter Bronsert, Dr. Anne-Marie Lüchtenborg
  5. Stark Klára Aliz -Heidelberg 2018 – „Zink-Aspirin hatásának vizsgálata artériás graft bypass modelljén.”
    Témavezetői: Dr. Veres Gábor, Prof Dr. Szabó Gábor, mentor: Prof.Dr. Szabó Attila
  6. Tóth Lilla Heidelberg 2018 – Arthritis psoriaticás és rheumatoid arthritises páciensek szérumának összehasonlító elemzése metabolomikai és lipidomikai módszerekkel” Témavezetői: Margarida Souto-Carneiro,  Prof. Rui A. Carvalho, Prof.  Dr. Hanns-Martin Lorenz
  7. Barta Bálint András – Freiburg 2018 – „A T-tubulus membrán proteomikai vizsgálata”
    témavezetők: Prof. Oliver Schilling, Ewa Rog-Zielinska PhD