A fenntartható fogászati betegellátás egyik sarokköve a gyógyítás során felhasznált nyersanyagok, illetve a keletkező egészségügyi hulladékok mennyiségének nagyfokú csökkentése. A Munkacsoport a Környezettudatos és Fenntartható Fogászatért tagjai az Oktatási Centrumban 2023 tavaszán három alkalommal auditálták az egy nap alatt az épületben keletkezett speciális egészségügyi veszélyes hulladékokat.

A magyar egészségügyben jelenleg egyedülállónak számító kutatás módszertanát és előzetes eredményeit Dr. Demeter Tamás egyetemi tanársegéd júniusban a Budapesti Műszaki Egyetem Polimertechnika Tanszéke által szervezett „GreenMAP Summer School” nemzetközi multidiszciplináris konferencián tartott előadásában mutatta be, emellett a főbb kutatási eredményeket és következtetéseket Irinyi Dóra, a munkacsoport negyedéves TDK hallgatója augusztusban poszter prezentációjában vázolta fel az Amerikai-Magyar Orvosszövetség (HMAA) 2023. évi konferenciáján Balatonfüreden. A Munkacsoport célkitűzése, hogy a kutatás eredményei alapul szolgáljanak egy cselekvési terv, egy célzott egészségügyi hulladékkezelési stratégia, valamint egy átfogó munkavállalói és hallgatói oktatási anyag kidolgozásához, melynek eredményeképpen érdemben csökkenhet a fogászati betegellátás során keletkező hulladékok mennyisége a Kar klinikáin.