A Tanszék graduális, posztgraduális, illetve szakmai továbbképző tevékenységet is folytat.
Oktatási tevékenység a graduális orvosképzésben:
- a Pszichiátriai és Pszichoterápiás Klinikával közösen a „Pszichoterápia az orvosi gyakorlatban” kötelező kurzus oktatásában.
- Kötelezően választható tantárgy: Az öngyilkossági veszélyállapot felismerése és megelőzése
- Elektív gyakorlat – Klinikai pszichológia és pszichoterápia gyakorlatban.
A Tanszék legfontosabb oktatási feladata a posztgraduális klinikai és mentálhigiéniai felnőtt és gyermek szakpszichológus szakképzés. A képzés integratív szemléletű, a klinikai pszichológia mai fejlettségének megfelelően olyan korszerű tudást kínál, amely magába foglalja a kognitív – viselkedésterápiás, pszichodinamikus és rendszerszemléletű pszichoterápiás szemléletet. A jelöltek elméleti, gyakorlati és szupervíziós képzésben részesülnek, megismerkednek a klinikai pszichológia alkalmazási lehetőségeivel a medicina különböző területein. A képzés időtartama: 4 év.
A Tanszék munkatársai az „Egészségtudományok” Doktori Iskola képzésében témavezetőként és kurzusvezetőként egyaránt részt vesznek.
A Tanszék emellett klinikai pszichológiai és mentálhigiénés témakörben továbbképző tevékenységet is folytat a folyamatos szakorvosképzés keretében. Kötelező szinten tartó tanfolyamokat, kezdő és haladó szintű kognitív terápiás tanfolyamokat tartunk.