2013 júniusában Nizzában tartották az Európai Kardiológusok Társasága által szervezett alapkutatási nyári egyetemet (Basic Science Summer School), melyen Dr. Gara Edit, a Kerpel program hallgatója is részt vett.

A programokon 55 PhD hallgató vehetett részt, Európa sok országából, előzetes válogatás alapján. A beküldött absztraktokat poszter formájában mindenkinek be kellett mutatni, melyből 6 posztert választottak ki szóbeli előadásra is.
Dr. Gara Edit, az SE Kardiológiai Központ PhD hallgatója szóban is bemutathatta a munkáját, mellyel 3. díjat nyert.
A díjnyertes előadás címe: Developing 3D structures from stem cell derived endothelial cells, differentiating endothelial subpopulations. Gratulálunk!