Időpont: 2016. május 11. 16:00 | Helyszín: Semmelweis Szalon (1085 Budapest, Üllői út 26.)

KERPEL TEHETSÉGNAP a SEMMELWEIS EGYETEMEN

A Semmelweis Egyetem Kerpel-Fronius Ödön Tehetséggondozó Tanácsa 2016. május 11 – én, 16 órai kezdettel Kerpel Tehetségnapot tart a Semmelweis Szalonban.
(1085 Budapest, Üllői út 26. I. em.)

PROGRAM

Prof. Dr. Fekete György a Kerpel-Fronius Ödön Tehetséggondozó Program Tanácsának elnöke, és
Prof. Dr. Szabó Attila a Kerpel-Fronius Ödön Tehetséggondozó Program titkárának köszöntője

A Kerpel-Fronius Tehetséggondozó Program hallgatóinak tudományos előadása:

• Dr. Ács Balázs PhD – A Ki-67 proliferációs index szerepe az emlőrák diagnosztikájában: megbízható marker a prognózis előrejelzésére?
    Témavezető: Dr. Szász Attila Marcell, mentor: Dr. Moldvay Judit
  • Jánoska Ádám GYTK IV. – Lapatinib fizikai-kémiai tulajdonságainak és ciklodextrin komplexeinek vizsgálata.
    Témavezető: Dr. Tóth Gergő, mentor: Dr. Budai Marianna
  • Wernerné Dr. Sódar Barbara PhD – Alacsony-denzitású lipoprotein, egy alulbecsült tényező a vérplazma-eredetű extracelluláris vezikulák izolálása és detektálása során.
    Témavezető: Prof. Dr. Buzás Edit, mentor: Prof. Dr. Langer Róbert
  • Farkas Cecilia ETK, Msc I. – A legismertebb, hazánkban forgalmazott sörök gluténtartalmának vizsgálata.
    Témavezető: Dr. Varga Zsuzsa
  • Dr. Haraszti Réka PhD – Az “Ezeregy RNS meséi”.
    Témavezető: Dr. Anastasia Khvorova, Dr. Neil Aronin, mentor: Prof. Dr. Csermely Péter

A Kerpel-Fronius Tehetséggondozó program hallgatóinak kulturális műsora:

• Dr. Tóth-Vajna Gergely, Dr. Tóth Vajna Zsombor-zongora
  • Pósa Ágnes-novella részlet