Partner középiskoláink diákjai számára

A 2016. december 14-én megszervezett Tehetségnapon partner középiskoláink diákjai számos intézetbe látogathattak el a Nagyváradi Téri Elméleti Tömbben, az Elméleti Orvostudományi Központban és a Semmelweis Egyetem Klinikáin. A Egészségtudományi Kar bemutatta több képzését is, valamint idén lehetőség nyílt az 104-es mentésirányító központ megtekintésére is. A látogatások után lehetőséget kaptak a középiskolás diákok, hogy beszélgessenek a Kerpel-Fronius Tehetséggondozó Program diákjaival. A programot Prof. Dr. Szabó Attila előadása zárta.

Program

• 11:00-tól Találkozó a Tűzoltó utcai Elméleti Orvostudományi Tömb aulájában (1094. Budapest, Tűzoltó utca 37-47.)
  • 11:30 Indulás a klinikákra, intézetekbe 10-15 fős csoportokban a Semmelweis Egyetem Kerpel-Fronius Ödön Tehetséggondozó programban részt vevő hallgatók kísérésével

1. I. Sz. Gyermekgyógyászati Klinika megtekintése – Dr. Fekete Andrea
2. II. Sz. Gyermekgyógyászati Klinika bemutatása – Prof. Dr. Fekete György
3. Igazságügyi Orvostani Intézet
4. Magatartástudományi Intézet – Dr. Pilling János
5. Szent László Kórház- Gyermek Hematológiai és Őssejt Transzplantációs Osztály bemutatása – Dr. Csordás Katalin
6. Fogorvostudományi Kar, Propedeutika Tanszék – Dr. Dézsi Anna Júlia
7. Biofizikai Intézet bemutatása – Prof. Dr. Kellermayer Miklós
8. Kórélettani Intézet bemutatása
9. Anatómiai Múzeum megtekintése- Dr. Vidra Veronika
10. Mikrobiológiai Intézet bemutatása — Dr. Szabó Dóra
11. Élettani Intézet bemutatása – Dr. Kolonics Ferenc
12. Orálbiológiai Tanszék bemutatása – Dr. Kádár Kristóf
13. I. Sz. Szemészeti Klinika bemutatása (Mária utca) – Dr. Géhl Zsuzsanna
14. MTA- Kísérleti Kutató Intézet labor bemutatása – Dr. Domonkos Andor
15. Radiológiai Klinika- Ikerkutatás, vagy (radiológia) 30 perces előadás – Dr. Tárnoki Dávid László
16. Genetikai, Sejt és Immunbiológiai Intézet bemutatása (Nagyvárad téri Elméleti Tömb) Prof. Dr. Buzás Edit
17. Klinikai Kísérleti Kutató Intézet bemutatása – Dr. Monori Kiss Anna
18. A 104-es mentésirányító központ bemutatása- Dr. Gőbl Gábor
19. Látogatás a Semmelweis Egyetem Egészségtudományi karára
• Oxiológiai és Sürgősségi Ellátás Tanszék – Dr. Hornyák István főiskolai docens
• Ápolástani Tanszék Labor- Dr. Balogh Zoltán tanszékvezető docens
• Dietetika vagy gyógytornász labor

14:00–14:30 Beszélgetés a Kerpel-Fronius Tehetséggondozó Program diákjaival

14:30 – Prof. Dr. Szabó Attila előadása: Kerpel-Fronius Ödön követői címmel valamint betekintést nyerhetnek a diákok a vesetudományokba is.