Minden TDK-hallgató és doktorandusz figyelmébe ajánljuk a következő pályázatokat.

Eötvös Loránd Hallgatói Ösztöndíj

Az Eötvös Loránd Hallgatói Ösztöndíj pályázat célja a tehetséges hallgatók kutatási tevékenységének és szakmai fejlődésének támogatása, amelynek eredménye magas színvonalú, figyelemre méltó publikáció (szakdolgozat, diplomamunka, TDK-dolgozat vagy tudományos cikk), egyéb – az adott tudományágban releváns – tudományos vagy művészi alkotás és a doktori tanulmányok megkezdésére való felkészülés.

A pályázati dokumentáció elérhető www.kih.gov.hu linken. A pályázatot elektronikus formában kell benyújtani. A pályázat benyújtásának előfeltétele, hogy a pályázó az informatikai rendszerben (www.nemzetikivalosag.hu) regisztrálja magát.

Apáczai Csere János Doktorandusz Ösztöndíj

Az Apáczai Csere János Doktorandusz Ösztöndíj pályázat célja a kiemelkedő tudományos eredményeket felmutató doktoranduszok kutatási tevékenységének és szakmai
fejlődésének támogatása, amelynek eredménye magas színvonalú, figyelemre méltó
publikáció, egyéb – az adott tudományágban releváns – tudományos, műszaki vagy
művészi alkotás, valamint a doktori disszertáció megfelelő előkészítése, megalapozása.