Idén Debrecenben került megrendezésre az orvosi egyetemek közötti 47. Medikus Kupa.

Lelkes szurkolóink ebben az évben kiemelkedően magas számban és töretlen kitartással biztatták sportolóinkat – amiben jelentős szerepe volt és köszönet illeti a vezérszurkolók főnökét, Muad Mohamedet –, ezzel is emelve az esemény hangulatát. Az egész hétvége alatt gyönyörű tavaszi időjárás kedvezett a játékosoknak és szurkolóiknak.

A röplabda mérkőzéseken megjelent szurkolói bázis még a pécsi zenekart is felülmúlta. Kézilabdában mindkét nemben a mi csapatunk hozta el az aranyérmet. Izgalmakban sem volt hiány, a férfi kosárcsapatunk az utolsó másodpercekben fordítva nyert meg egy meccset a szombati napon. A hangulatot tovább emelte, hogy bár a négy egyetem egymás ellen versenyzett a kupáért, a meccseken mégis többször lehetett látni a különböző egyetemek hallgatóit egymással beszélgetni, ezzel tükrözve a Medikus Kupa összetartó erejét. Esténként koncerteken ünnepelhették hallgatóink győzelmeiket, összebarátkozva a többi egyetem tanulóival. Az utolsó napon, a záróünnepségen a Semmelweis Egyetem Cheerleader csapata kapta meg a legjobb produkcióért járó díjat. Számos érem és egyéni díjazott mellett egyetemünk összesítve a II. helyen zárta a hétvégét.

Gratulálunk minden résztvevő sportolónak és szurkolónak egyaránt, találkozunk jövőre Szegeden!

A képeket készítette: Barta Bálint

12kép