A Semmelweis Egyetem Biokémiai és Molekuláris Biológiai Intézetében a Széchenyi 2020 program keretében 2017 és 2020 között valósult meg a „Reverse Phase Protein Array” (RPPA) platform kialakítása: a projekt keretében beszerzett készülékek automatizált módon teszik lehetővé mindössze néhány nap alatt több száz szövetminta vizsgálatát a bennük található fehérjék százainak mennyiségi meghatározása alapján.

A vissza nem térítendő beruházás célja új gyógyszerfejlesztési- és terápiás célpontok azonosítása a daganat- és egészséges szövetminta párok fehérjevizsgálati eredményeire alapozva. A VEKOP-2.3.3-15-2016-00012 azonosító számú projekt 260,00 millió forint összegű európai uniós támogatás segítségével 2020.09.28-ra valósult meg.

Gratulálunk dr. Christos Chinopoulosnak a projekthez!

Bővebben az eredeti cikkben olvashat: Világszínvonalú, automatizált módszerrel vizsgálják tumorminták százait a Semmelweis Egyetemen – Semmelweis Hírek