Kedves Hallgatók!

A Semmelweis Egyetem Patológiai és Kísérleti Rákkutató Intézet hematopatológiai munkacsoportjába várjuk tudományos diákköri tevékenységre orvostanhallgatók jelentkezését az alábbit témában:

Extramedulláris myeloid neoplasiák klinikopatológiai jellemzése

Témavezető: dr. Jenei Alex

Myeloid sejteredetű neoplasiák extramedulláris, azaz csontvelőn kívüli manifesztációja – leggyakrabban használt nevén myeloid sarcoma – egy ritkán előforduló, mind a diagnosztika, mind a kezelés szempontjából kihívást jelentő elváltozás.

Munkánk során célul tűztük ki több egyetemi intézet együttműködésével (Semmelweis Egyetem Patológiai és Kísérleti Rákkutató Intézet, Universitätsspital Basel, Institut für Medizinische Genetik und Pathologie, Pécsi Tudományegyetem Általános Orvostudományi Kar Pathológiai Intézet) egy nagyobb esetszámú tanulmány keretében az extramedulláris myeloid daganatok morfológiai, molekuláris és klinikopatológiai elemzését, melynek során ezen ritka kórképekről szerezhetünk a jelenség pontosabb megértését, biztosabb felismerését és prognosztikai tényezők meghatározását segítő tapasztalatokat.

Jelentkezés feltételei:

– 3., 4. vagy 5. éves medikus hallgató a Semmelweis Egyetem ÁOK karán

– Excel felhasználó szintű ismerete

– Angol nyelvtudás (angol nyelvű cikkek értelmezése)

A szakmai önéletrajzot és egy rövid motivációs levelet az jenei.alex@semmelweis.hu e-mail címre várjuk.

Várjuk jelentkezésed!