A Semmelweis Egyetem 250. jubileumi évének részeként meghirdetett, de a COVID helyzet miatt halasztással megrendezésre került X. Konduktív Világkongresszus második napján, 2020. november 30-án, a Magyar Tudományos Akadémia által meghirdetett Magyar Tudomány Napja rendezvénysorozathoz csatlakozva, a 35. Országos Tudományos Diákköri Konferencia keretében  megrendezésre került a Pető András Kar Tudományos Diákköri Konferenciája. Ezen a rangos eseményen konduktor hallgatóink mutatták be folyamatban lévő kutatásaikat.

A 35. Országos Tudományos Diákköri Konferencia 2021 tavaszán — a pandémiás helyzetre tekintettel — rendhagyó módon, online színtérben kerül megrendezésre. Alkalmazkodva ezen rendkívüli helyzethez, a Karon is online módon zajlott a rendezvény megszervezése és megvalósítása. A Tudományos Diákkörön kilenc konduktorhallgató számolt be kutatásáról. A bemutatkozó vizsgálatok az előadás sorrendjében a következők voltak:

Horváth Hanna: A következtetés fejlesztése ismert meséken keresztül.

Témavezető: dr. Pintér Henriett

Haga Orsolya: Megkésett beszédfejlődés, és beszédészlelés fejlesztésének kutatási lehetőségei.

Témavezető: dr. Pintér Henriett

Vörös Emese: Az expresszív írás alkalmazási lehetőségei a pedagógiai rehabilitációban.

Témavezető: dr. Pintér Henriett

Tankó-Farkas Kinga: Augmentatív és alternatív kommunikáció cerebralis paresis-es tanulók körében.

Témavezető: dr. Pintér Henriett

Szalóczy Emma: A bizonyítékalapú kézírás kutatási lehetőségei.

Csöppü Dominika: A sport mint befolyásoló tényező a pályaorientációban

Témavezető: dr. Sipeki Irén

Bana Bíborka: Sportsérülések a parakajak-kenuzók körében.

Témavezető: Sáringerné dr. habil Szilárd Zsuzsanna

Nagy Brigitta: Az augmentatív és alternatív kommunikáció beépítésnek lehetőségei a konduktív napirendbe  .

Témavezető: dr. Túri Ibolya

Tarcsai Emese: Élet a Pető után, avagy a fiatal felnőttkor kríziseinek megjelenése és megoldása mozgássérülteknél.

Témavezető: dr. Sipeki Irén

A négytagú zsűri az online térben zajló szóbeli prezentációt a kutatás bemutatásának minősége, az előadásmód minősége és a kérdésre adott azonnali válasz minősége alapján értékelte.

A Pető András Kar Tudományos Diákköri Konferenciájának eredménye a következő:

1. helyezett: Nagy Brigitta (témavezető: Dr. Túri Ibolya)
  2. helyezett: Horváth Hanna (témavezető: Dr. Pintér Henriett)
  3. helyezett: Haga Orsolya (témavezető: Dr. Pintér Henriett)

Különdíjban részesült: Szalóczy Emma (témavezető: Dr. Pintér Henriett)

A legfelkészültebb szakirodalmi összefoglalót bemutató hallgató: Tankó-Farkas Kinga (témavezető: Dr. Pintér Henriett)

A 35. Országos Tudományos Diákköri Konferenciára Nagy Brigittát jelölték a zsűri tagjai, illetve Aranyosi Zsuzsannát, aki a Semmelweis Egyetem Tudományos Diákköri rendezvényének I. helyezettje lett 2020. szeptember 2-án.