2023.12.11-én a Dies Academicus ünnepségen 182-en vehették át PhD oklevelüket.
„PhD-tanulmányaik elvégzésével Önök nem csak a saját álmukat teljesítették be – de egyben hozzájárultak az orvos- és egészségtudományi diszciplína erősödéséhez és egyetemünk hírnevének öregbítéséhez, víziónk beteljesítéséhez is. Önök a zálogai annak, hogy intézményünknek ne csak az elmúlt 250 éve, de a következő negyed évezrede is dicső legyen – jelentette ki dr. Merkely Béla, a Semmelweis Egyetem rektora az ünnepi szenátusi ülésen. Az újonnan PhD szintű doktori fokozatot szerzőket az ünnepélyes eskütétel után dr. Merkely Béla és dr. Benyó Zoltán, az Egyetemi Doktori Tanács elnöke kézfogásukkal avatták doktorrá.

„A PhD-fokozat odaítélésével az Egyetemi Doktori Tanács azt tanúsítja, hogy Önök alkalmasak önálló tudományos munka végzésére. Éljenek ezzel a lehetőséggel, tekintsék tehát a mai napot kezdetnek, használják fel megszerzett tudásukat és a diplomájukkal járó felhatalmazást arra, hogy megfejtsék a természet és az emberiség rejtélyeit, kamatoztassák képességeiket embertársaik javára!” – tette hozzá dr. Benyó Zoltán.

Ezúton gratulálunk és sok sikert kívánunk Klinikánk orvosának,
Dr. Mészáros Martinának!