A Semmelweis Egyetemről Magyar Érdemrend Lovagkereszt polgári tagozat kitüntetést vehetett át dr. Göböl Zsolt Viktor főigazgató, dr. Karlócai Kristóf András főorvos, dr. Szendrői Miklós egyetemi tanár, dr. Viczián Edit Anna oktató, Magyar Érdemrend Középkereszt polgári tagozat kitüntetésben részesült dr. Mandl József professor emeritus és dr. Süveges Ildikó professor emerita. Az augusztus 20-i nemzeti ünnep alkalmából odaítélt elismeréseket dr. Kásler Miklós emberi erőforrás miniszter és dr. Rétvári Bence parlamenti államtitkár adta át augusztus 27-én a Pesti Vigadóban.

Magyar Érdemrend Lovagkereszt polgári tagozat kitüntetésben részesült a Semmelweis Egyetemről dr. Göböl Zsolt Viktor, a Szent Rókus Klinikai Tömb orvos főigazgatója, rektori biztosa, a Minimál Invazív és Egynapos Sebészeti Klinika megbízott igazgatója; dr. Karlócai Kristóf András kardiológus, a Pulmonológiai Klinika főorvosa; dr. Szendrői Miklós ortopéd sebész, az Ortopédiai Klinika egyetemi tanára, valamint dr. Viczián Edit Anna háziorvos, a Családorvosi Tanszék oktatója.

Kimagasló szakmai munkája elismeréseként Magyar Érdemrend Középkereszt polgári tagozat kitüntetést vehetett át: dr. Mandl József Széchenyi- és Batthyány-Strattmann László-díjas biokémikus, a Magyar Tudományos Akadémia rendes tagja, az Egészségügyi Tudományos Tanács elnöke, a Molekuláris Biológiai Tanszék professor emeritusa, továbbá dr. Süveges Ildikó, az orvostudomány doktora, a Szemészeti Klinika professor emeritája.

13KÉP

Az augusztus 20-i nemzeti ünnep alkalmából odaítélt elismeréseket augusztus 27-én adta át a Pesti Vigadóban rendezett ünnepségen dr. Kásler Miklós emberi erőforrás miniszter és dr. Rétvári Bence parlamenti államtitkár.

Dobozi Pálma
Fotó: Kovács Attila – Semmelweis Egyetem