A Semmelweis Egyetem első és legmagasabb elismerését, Pro Universitate életműdíjat kapott dr. Müller Veronika a Pulmonológiai Klinika igazgatója.

A díjat olyan személy kaphatja, aki munkásságával hozzájárult az egyetem fejlődéséhez, célkitűzéseinek megvalósulásához, hazai és nemzetközi hírnevének öregbítéséhez, és aki életpályája során bizonyította, hogy méltó az elismerésére. A felsoroltakon túl, a COVID-19 elleni küzdelemben elért kimagasló teljesítménye miatt ítélte oda a Szenátus.

Kitüntetésben részesült még:

• Pro Universitate Érdemrendet kapott a COVID-ellátásban nyújtott kiemelkedő szerepvállalásért Inzetvezető főnővérünk Hegedűsné Ballai Judit és Gyenes Sándor Tömő utcai Klinikai Tömbigazgató.
  • Semmelweis Egyetem Kiváló Dolgozója Kitüntetés kapott Kozel Éva, klinikánk gyógyszertárának vezetője.
  • Semmelweis Egyetem Kiváló Szakdolgozója Kitüntetést kapott Biki Katalin, aki a Nem- Invazív Légzésterápiás Osztályunk szakápolója.