A Pulmonológiai Klinikán az akut COVID-ellátás mellett nagy hangsúlyt fektetünk a betegség utógondozására is, ezért február óta post COVID-ellátást is biztosítunk azok számára, akiket korábban az egyetem valamely COVID-osztályán kezeltek (koronavírussal összefüggő megbetegedéssel) vagy tüdőgyógyászuk javasolja a klinikai vizsgálatokat – mondta dr. Müller Veronika a Duna Tv Család-barát című műsorában.

A klinika igazgatója elmondta, hosszútávú tüdőgyógyászi szövődmények általában a súlyosabb, 50-70%-os tüdő érintettséggel járó tüdőgyulladás esetén lépnek fel.  Az igazgató szerint akkor lehet szükség a tüdőt érintő post COVID-ellátásra, ha a panaszok 6-8 héten túl is megmaradnak, vagy ha a fertőzés nagyon komoly, kiterjedt tüdőgyulladást okozott. Mint mondta, nemcsak a betegség gyógyítására kell hangsúlyt helyezni, hanem az emberek fittségének visszaállítására is. Ebben nagy segítséget jelenthetnek az egyetem által összeállított légzőizomtorna gyakorlatok is – hívta fel a figyelmet.

A beszélgetés erre a linkre kattintva tekinthető meg →https://mediaklikk.hu/video/csalad-barat-2021-04-19-i-adas/