Értesítjük a pályázókat, hogy az NKFIH-tól a Semmelweis Egyetem az alábbi tájékoztatást kapta:
A pályázati felhívás 12.4. pontja értelmében az NKFIH a KDP ösztöndíjat elnyerő doktori hallgatót fogadó doktori iskolát működtető fogadó felsőoktatási intézmény részére támogatói okirat/támogatási szerződés/megállapodás keretében biztosítja a KDP ösztöndíjat, valamint a témavezető és a vállalati szakértő részére biztosított bérköltséget és azok járulékait, a fokozatszerzés elismerési díjait, illetve a fogadó doktori iskola részére a kutatáshoz biztosított támogatást.
A támogatói okirat – amely tartalmazza a támogatás felhasználásának és elszámolásának szabályait – előkészítése folyamatban van.
————————————————————————————————————-
Örömmel tájékoztatjuk, hogy az Innovációs és Technológiai Minisztérium mint Irányító szerv, a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Alapból a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal mint Kezelő szerv útján 2020. július 22-én nyílt pályázatot hirdetett a “Kooperatív Doktori Program Doktori Hallgatói Ösztöndíj” elnyerésére.
A pályázatokat 2020. augusztus 1. és 2020. szeptember 15. között lehet benyújtani.
A Kooperatív Doktori Program célja, hogy a kutatás-fejlesztés-innováció területén tovább bővítse azon munkavállalók létszámát – elsődlegesen az MTMI (matematikai, természettudományi, műszaki és informatikai) területeken -, akik szakmai ismereteiket a legfrissebb tudományos kutatási eredményekkel kívánják gyarapítani, és elkötelezettek tudásuk társadalmi, gazdasági hasznosításában.
A Kooperatív Doktori Programban részt vevő doktori hallgatók vállalati együttműködésben, a felsőoktatási doktori iskolák intézményes keretei között dolgozzák fel témájukat, és fejenként legalább havi nettó 200 000 Ft-os és legfeljebb havi nettó 400 000 Ft-os támogatásban részesülnek.
A doktori iskola a kooperatív doktori hallgató után szemeszterenként legfeljebb bruttó 2,5 millió forint támogatást kap, amelyből félévenként bruttó 1,2 millió forint a témavezetői juttatás és legfeljebb 1,3 millió forint a projektalapú támogatás.
Utóbbi kizárólag kutatási, fejlesztési és innovációs (KFI) tevékenységre vagy ahhoz kapcsolódó infrastruktúrafejlesztésre, nemzetközi kapcsolatok kiépítésére, tudástranszferre, illetve az ezekkel összefüggő szolgáltatásokra használható fel.
Szintén támogatásban részesül a vállalati szakértő, akinek feladata, hogy a kooperatív doktori hallgató számára a vállalati működést bemutassa és a kutatás vállalati hasznosítását elősegítse.
A pályázatot doktori hallgatói jogviszonyban álló hallgatók, illetve azok nyújthatják be, akik doktori tanulmányaikat a 2020/2021. tanévben kezdik meg.
A pályázatokat a kilenctagú Kooperatív Doktori Kollégium bírálja el, amelyben egyaránt jelen lesznek a felsőoktatás és a versenyszféra képviselői, ezzel biztosítva mindkét oldal szempontjainak érvényesülését, és ezen keresztül a legjobbak kiválasztását.
A pályázat elérhető:
https://nkfih.gov.hu/palyazoknak/nkfi-alap/kooperativ-doktori-program-kdp-2020/palyazati-felhivas
A doktori iskola szellemi és tárgyi infrastruktúrájának bemutatása (legalább 2000 és legfeljebb 5000 karakter terjedelemben):
|
A fogadó doktori iskola doktori hallgatóinak száma összesen a 2016/2017., a 2017/2018. és a 2018/2019. tanévekben: |
A fogadó doktori iskolában a 2016/2017., a 2017/2018. és a 2018/2019. tanévekben doktori fokozatot szerzettek száma összesen: |
A fogadó doktori iskola kapcsolattartójának neve, telefonszáma emailcíme: Elméleti és Transzlációs Orvostudományok Doktori Iskola Klinikai Orvostudományok Doktori Iskola Gyógyszertudományok Doktori Iskola
Székely Ilona
E-mail: szekely.ilona@pharma.semmelweis-univ.hu Telefon: 459 15 00/55206
Mentális Egészségtudományok Doktori Iskola
Szentágothai János Idegtudományi Doktori Iskola Molekuláris Orvostudományok Tudományági Doktori Iskola Patológiai Tudományok Egészségtudományi Doktori Iskola
Császár Gábor Telefon: +36 1 486 5901 E-mail: csaszar.gabor@se-etk.hu |