Újabb egyetemi docenssel gazdagodott Intézetünk, lezajlott ugyanis Dr. Király Kornél habilitációs eljárása. A folyamat keretében a munkatársunknak kutatási és oktatási felkészültségéről kell számot adnia a bizottságok és a hallgatók előtt. Ennek része volt 2 tantermi előadás, egy magyar és egy idegen nyelven, illetve egy tudományos, kutatási eredményeket bemutató prezentáció. Munkatársunk német nyelven, „Grundlagen der Opioid-Pharmakologie, natürliche Opioide” címmel tartotta meg nyilvános tantermi előadását, majd pedig a magyar nyelvű előadásra kerül sor a NET Barna Előadóteremben, melynek címe „Herpesz-, Influenza-, Korona és RS-vírus ellenes gyógyszerek” volt. Az eljárás zárásaként Dr. Király Kornél kutatói kvalitásairól is sikeresen számot adott a bizottságnak. Tudományos előadásának címe: „A dipeptidil-peptidáz 4 és a CART peptidek szerepe a nociceptiv transzmisszióban” volt. Ezúton is szívből gratulálunk Kornélnak és munkájához további sok sikert és jó egészséget kívánunk.