A 2019. évi Semmelweis Symposium (Transzlációs orvoslás a molekuláktól a kardiovaszkuláris rendszerig) november 5. és 7. között került megrendezésre, mely az egyetem 250 éves jubileuma alkalmából szervezett rendezvénysorozat egyik kiemelkedő eseménye volt. A szimpózium fő témája a kardiovaszkuláris és különböző gyulladásos betegségek felismerése és kezelési stratégiája köré szerveződött, melyen számos nemzetközileg elismert vendégelőadó, kutató és gyakorló orvos vett részt. A résztvevők eredményeiket posztereken is bemutathatták, melyeket 10 különböző szekcióba soroltak. Ezek legjobbjait díjjal (Semmelweis University 250 Best Poster Award) jutalmazták, melyet intézetünk két PhD hallgatója, Gulyás-Onódi Zsófia és László Szilvia Bianka is elnyert.
Fotó: Kovács Attila – Semmelweis Egyetem
A rendezvény során készült további fotók az alábbi linken tekinthetők meg: