A Semmelweis Egyetem Baráti Köre 2018-ban is pályázatot hirdetett Doktorandusz Kiválósági Díjra a Doktori Iskola keretében végzett tudományos munka bemutatására 35 év alatti PhD-hallgatók vagy predoktorok számára. A felhívásra 11 igen színvonalas pályamunka érkezett, melyből hetet díjazott a Bíráló Bizottság, az erről szóló okleveleket pedig Dr. Sótonyi Péter rector emeritus, a Baráti Kör alelnöke és Dr. Némedy Edit főorvos, a Baráti Kör vezetőségi tagja adták át a Dies Academicus ünnepségen. Intézetünkből két hallgató pályázatát is díjazták: Ágg Bence ötödik (témavezetők: Dr. Ferdinandy Péter és Dr. Szabolcs Zoltán), míg Koncsos Gábor (témavezető: Dr. Giricz Zoltán) hatodik helyezést ért el.