Milyen célt szolgál az együttműködés-fejlesztő tréning?  Egy szervezet sikerének kritikus pontja a munkatársak együttműködési készsége, kapcsolatrendszerének minősége. A csapatmunka fejlesztése nagyban megkönnyíti a beilleszkedést, a tapasztalatcserét, a munkafolyamatokban való elakadások feltárását, miközben kielégíti a szociális igényeket és ösztönzőleg hat a kollégákra. A megoldandó problémákkal való tudatos megküzdés a csoport szinergiájának fejlődését is eredményezi.

Miben más, miben több az együttműködés-fejlesztés a csapatépítésnél? A válasz a célkitűzésben rejlik. Míg a csapatépítés során elsősorban élmény alapon fejlesztjük a csoport belső erőforrásait, addig az együttműködés-fejlesztésben a különböző csoportszerepekre koncentrálva tárjuk fel a csapatban rejlő potenciálokat.
A tréning folyamán a csapat által megoldott feladatokat elemezve jutunk el a konklúziókhoz. A tréning végére a résztvevők mélyebben tudatosítják a csapatban való helyüket és szerepüket, és a társaik szerepét is értik és átlátják.

Ha Ön vezető, kérem válaszoljon az alábbi kérdésekre?

  • Szeretné, ha kollégái jobban megértenék a helyüket és szerepüket a csapaton belül?
  • Szeretné, hogy a csapaton belüli toleranciaszint emelkedjen és ennek köszönhetően jobban elfogadják a kollégák egymást?
  • Szeretné, hogy a kevesebb szerepkonfliktusnak köszönhetően nőjön a csapat hatékonysága?
  • Szeretné ha a kollégái mélyebben megismernék egymás erőforrásait?
  • Szeretné, ha egy dinamikusabb, jobb hangulatú csapatnak lenne a vezetője?

Ha legalább három igen választ adott, akkor az Együttműködés Fejlesztés Tréningünket Önnek és csapatának találtuk ki!

Ideális létszám: 6-18 fő Ajánlott időtartam 4×3,5 vagy 2×7 óra.