92000/PBI/2023

Innováció, Kutatás, Szakértelem – több mint 250 éve

A Semmelweis Egyetem Magyarország és a közép-európai régió vezető orvos-egészségügyi felsőoktatási intézménye, mely szakegyetemként egyedülálló az országban. Több mint 10 000 munkavállalót foglalkoztató Egyetemünk kiemelt stratégiai célja, hogy bejusson Európa legjobb 5 gyógyító szakegyeteme közé.

A Semmelweis Egyetem

Pankreász Betegségek Intézete

pályázatot hirdet

szociális munkás

munkakör betöltésére.

A jogviszony időtartama: határozatlan idejű egészségügyi szolgálati jogviszony, 4 hónapos próbaidő

Foglalkoztatás jellege: teljes munkaidő

Munkavégzés helye: 1083 Budapest, Tömő utca 25-29.

Mik lesznek a legfontosabb feladatok?

• A munkakörhöz tartozó feladatok a tudós szakember modellt követi, olyan munkatársat keresünk, akit egyszerre fűt a betegellátást végző team-ben való munka valamint a kutatás irányi vágy.
  • Gyakorlati rész:
    • Szociális rizikótényezők szűrése, részvétel a pszichoszociális felmérésben.
    • Segíti a team-et, hogy a gyógyulási folyamatban figyelembe vegye a beteg szociális állapotát.
    • Tájékoztatást ad a szociális szolgáltatások rendszeréről, az azokhoz való hozzáférésről.
    • Egyéni igényeknek megfelelően segítséget nyújt a betegeknek, családjaiknak szociális problémáik megoldásában, kiemelten: empowerment valamint a betegek és a források összekapcsolása.
    • Betegoktatás, önsegítő csoportok szervezése.
    • Hozzájárul az egyén és családja későbbi optimálisabb működéséhez, amikor a betegség miatt képességkiesés miatt változás áll be a szociális szerepükben, mentális státuszukban.
    • Részvétel a beteg otthonába való visszahelyezés tervezésében; a későbbi visszaesés csökkentésében, kiemelten: az ápolási szükségletekről, családi támogató háttértől függően elhelyezések ügyintézésében.
    • Preventív munkát végez a betegséggel kapcsolatos szociális problémák terén, melyek akadályozzák a kezelést vagy a későbbi egészségmegőrzést.
    • Külső intézményekkel való együttműködés (pl. hajléktalan ellátó intézmények, háziorvosok, családsegítő intézmények)
    • A betegek támogatása az adminisztratív feladatok, kérelmek készítésében, formanyomtatványok kitöltésében (pl. ,,barna TAJ-szám” problémaelhárítás).
  • Kutatói rész:
    • Munkájához köthető kurrens szakirodalom követése angol nyelven, kutatások lebonyolításában való közreműködés;
    • Az Intézetben folyó kutatások jelentette többletadminisztráció naprakész vezetése, kutatási megbeszélésekre statisztikai kimutatások, jelentések, adatvizualizációk készítése.
  • A szociális munkás képesítéssel rendelkező képes munkáját önállóan, vagy szakmai csoportban, a jogi és etikai normák betartásával, a szakmai szabályoknak megfelelően végezni.
  • A minőségbiztosítás, minőségfejlesztés és a Szociális Munka Etikai Kódexe szerinti munkaszervezés.
  • Kompetencia szintnek megfelelően közreműködés a prevencióban (primér, szekunder, tercier), egészségnevelő tevékenységben, edukációban és rehabilitációban.
  • Egészségügyi dokumentációt vezetése az érvényben lévő jogszabályban meghatározott előírások szerint.

A munkakör betöltéséhez szükséges feltételek:

• Szociális munkás szakképesítés.
  • Folyamatban levő vagy befejezett mesterképzés.
  • Kórházi osztályon vagy addiktológián eltöltött tapasztalat.
  • Képes lefordítani a gyakorlatba a betegség biopszichoszociális szemléletének, valamint az úgynevezett egészségi állapot társadalmi meghatározói modell elemeit.
  • Tapasztalat hajléktalan emberekkel való munkában.
  • Tapasztalat addiktológiai állapotok kísérésében.
  • Kutatás iránti elköteleződés, tapasztalat (pl. OTDK, publikáció).
  • Transzlációs szemlélet: képes a nemzetközi kutatási eredményeket ,,visszavinni” a betegágyhoz, azokat a szociális munka során alkalmazott intervenciók nyelvére lefordítani; képes megoldásokat találni a szakirodalom által felvetett problémákra (pl. Péterné Molnár, 2007, Esély; Bugarszki, 2015, Esély; Vajda, 2015, Esély).
  • Evidence-based szemlélet: képes felkutatni és értékelni a különböző szintű elérhető evidenciákat, majd azok alapján megtervezni a beteg egyénre szabott ellátását.
  • kiváló kommunikációs és ügyintézési készség,
  • proaktivitás,
  • empatikus hozzáállás a kollégákhoz és a betegekhez,
  • rugalmasság,
  • jó problémamegoldó készség,
  • kreativitás,
  • fejlődőképesség,
  • rendszerszemléletű megközelítés,
  • büntetlen előélet és cselekvőképesség

Előnyt jelent:

• MS Office felhasználói szintű ismerete
  • MedSol rendszer felhasználói szintű ismerete
  • középfokú angol nyelvtudás

Amit kínálunk:

• cafeteria (SZÉP kártya, iskolakezdési támogatás, All You Can Move sportolási lehetőség)
  • stabil munkahely
  • összetartó, segítőkész csapat

Családbarát munkahely vagyunk:

• ingyenes egészségügyi szűrőprogramokat szervezünk
  • háziorvosi rendelés biztosítása munkatársaink és családtagjaik számára
  • Semmelweis kártyával több partnerünknél dolgozói kedvezmény (kultúra, nyelvtanfolyam, szolgáltatások, szórakozás, sport)
  • saját óvodánk van, bölcsődei helyeket, illetve kedvezményes nyári tábor lehetőséget, a tanítási szünetekben pedig gyermekfelügyeletet is tudunk biztosítani a dolgozóink gyermekei számára
  • mentálhigiénés és életmód tanácsadást biztosítunk

A pályázat részeként benyújtandó iratok, igazolások:

• fényképes szakmai önéletrajz
  • motivációs levél
  • végzettség / képzettség másolata
  • nyilatkozat a pályázó hozzájárulásáról, hogy pályázati anyagát az Egyetem Szervezeti és Működési Szabályzatában rögzített bizottságok és testületek megismerjék (a nyilatkozat erre a linkre kattintva letölthető)

A jelentkezését a palyazat.human@semmelweis.hu címre várjuk 2023. október 21-ig hivatkozási szám megjelölésével: 92000/PBI/2023.

Legyen Ön is Semmelweis Polgár!

Az alkalmazás feltétele három hónapnál nem régebbi hatósági erkölcsi bizonyítvány.
A munkáltatóval kapcsolatos további információt https://semmelweis.hu/pbi/ oldalon találhat.