2022. november 24-én Egyetemünk Szenátusa elfogadta a Térítési és Juttatási Szabályzat módosításával kapcsolatos előterjesztésünket.

A módosítással az alábbiakat aktualizáltuk:

• A korábbi pályázatok során beérkezett kérdéseitek és tapasztalataink alapján dokumentumba bekerült többek között, hogy milyen általános formai követelmények vonatkoznak a jövedelem igazolására, illetve a nyilatkozatokra.
  • Vállalkozók és őstermelők esetén a tevékenységből befolyt összegről 3 hónap helyett az elmúlt 12 hónapot szükséges igazolni.
  • A szabályzatban módosult a háztartásbeli kategória is. A korábbi dokumentumban az minősült háztartásbelinek, aki GYES/GYED valamelyikében részesült, azonban módosításra került a kategória elnevezése ezzel elkerülve a köznyelvben is használt „háztartásbeli” kifejezéssel történő összekeverést. Emellett visszavezetésre került a csecsemőgondozási díj is ebbe a kategóriába.
  • A korábbi dokumentumban szereplő egy főre jutó jövedelem összeghatárok javaslatunkra 20 000 Ft-tal emelésre kerültek, így az azonos egy főre jutó összeg esetén az új dokumentum szerint 4 ponttal több jár, mint korábban.
  • A gyermekét egyedül nevelő kategóriában összevontuk az eddig különálló 3 lehetőséget, és részleteztük, milyen esetben milyen dokumentumokat szükséges csatolni.
  • Átalakítottuk a 0-6, 7-25 éves kategóriákat, melyek a „tanulmányait még meg nem kezdett gyermek”, illetve „általános iskolai vagy középiskolai vagy felsőfokú tanulmányokat folytató gyermek” címszavakként szerepelnek a frissített szabályzatban.
  • A hallgató saját, iskolát még nem kezdett gyermekének nevelése esetén újra 5 pont adható.
  • Javasoltuk az álláskeresői és a gyerektartásra vonatkozó összeghatárok módosítását is.

A szabályzat módosításával egy naprakész, hallgatóbarát pontrendszer jött létre, mely elérhető a szociális ösztöndíjakról szóló oldalunkon.