Semmelweis videótár

A Semmelweis videó tudásbázis lényegében egy olyan projekt, melynek célja egy egyszerű, gyors, videók készítésére és megosztására alkalmas felület és stratégia. Fő szempont, hogy a Moodle felületre is integrálható legyen.

Ez nagyban segíthetné a további oktatási munkát, a feltöltött oktató jellegű videók és beadásra kért kiselőadások az oktatást is jelentősen megkönnyítenék.

Többek közt lehetővé tennék:

• A tantárgyi előadások többszöri visszanézhetősége,
     kár korábbi évekből is, így esetlegesen némely kiegészítő tananyagot nem lenne szükséges újból elkészíteni;
  • Előre elkészített előadás, videó időzített megosztása;
  • Témaköri összefoglalók, felzárkóztató/pótelőadások készítése;
  • Hallgatóktól elvárt beadandó kiselőadások egyszerű megtekinthetősége;
  • Előadás közbeni kérdések megválaszolásával a figyelem fenntartása, és a tárgyi ismétlés lehetősége;
  • Olyan értékelhető statisztikai kimutatást, amely tartalmazza, hogy hányan követték és mikor hányan hagyták el az előadást;
  • Kiemelkedő egyetemi rendezvények, tájékoztatók megtekinthetősége;
  • Külső szemlélők elől rejtett, jogi szempontból is védi a készítőjét. Csak olyan számára elérhető a videó, akivel az oktató/készítő azt megosztja (adott tantárgy hallgatói);
  • Előadás közbeni kérdés feltétel lehetősége, akár visszanézés alkalmával is;
  • Előadások egyszerűbb értékelése.

Ha a világ nagy egyetemeit vesszük például, a Semmelweis Egyetem még nem rendelkezik egy jól strukturált, online is elérhető kiterjedt tudástárral. Azonban a digitalizáció nyújtotta lehetőségek által állandó fejlődésben van a saját tudásbázisunk. Ez a videó tudástár, melynek bővítésére több alkalmas program is létezik (Kaltura, Microsoft Stream, egyéb lehetőségek). Ezek az alkalmazások egyszerű videó készítésen túlmutatva, teszik lehetővé a Semmelweis Egyetem saját, online tudástárának létrehozását és az oktatás minőségének fejlődését. Egy olyan tudástárét, melyet hallgatók és oktatók egyaránt tudnak használni a tananyag szükséges és elégséges átadásában, elérésében.