Szerkesztő: Csókay Bernadett

Futni nem csak azért érdemes, mert egy teljes guriga frissen tartó fóliával körbetekerve a pocakunkat, litereket tudunk izzadni és kilókat fogyni, hanem lehetőséget ad a kikapcsolódásra, a stresszlevezetésre, a társasági életre és az évszaknak megfelelő gyönyörű táj megcsodálására is. Ezt a motivációt azonban sokszor igen nehéz megtalálni, ugyanis kényelmesebbnek tűnik az otthon- teázós filmezős program, vagy kevésbé kényelmes, de annál közkedveltebb a tanulásra szánt idő komoly hányadában való közösségi oldalak pörgetése.

Vigyázz, kész, rajt!

Azért, hogy mégis sikerüljön, összeszedtünk pár tippet, hogy végre mindenki belevágasson a számára megfelelő kilométerek megfelelő gyorsasággal való megtételébe.

• Az első és legfontosabb, hogy legyen egy megfelelő tornacipőd (általában egy számmal nagyobb!), és kényelmes ruhád, amiben tényleg jól érzedmagad és nem akadályoz a mozgásban.
  • Igyál előtte 1-2 pohár vizet, ezzel megelőzve a kiszáradás-érzés kellemetlenségeit, így pl. a sokak számára ellenérvként szolgáló fejfájást is.
  • Evés után várj 1-2 órát és csak aztán kezdd a futást, vagy kapj be csak pár falatot és indulhatsz is!
  • Keress egy partnert, akivel egymást motiválva közösen belevághattok a kihívásba!
  • Ha már egy kicsit belejöttél, remek alkalom, hogy elhívd a kiszemeltedet, haverodat, családtagodat egy közös kikapcsolódásra, ugyanis lassabb tempó mellett nagyszerűen lehet beszélgetni is. Randevúra nem átlagos, de szuper ötlet!
  • Élvezd a tájat, ha van lehetőséged, keresd a szebbnél szebb helyeket a futásra!
  • Okos eszközre ingyenesen is letölthető alkalmazásokkal nyomon tudod követni minden alkalommal, hogy mennyit fejlődtél az előzőhöz képest.
  • Szeresd a futást, mert feszegetni fizikai erőnléted határait pompás dolog, sőt!

A továbbiakban gyűjtöttünk pár lehetőséget az eddigi edzések babérjainak learatására, önmagad kipróbálására, a kihívás megkezdésére és csodálatos közösségi élményre, ismerkedésre Budapesten. Van, ahol bővebb információkat még nem osztottak meg az érdeklődőkkel. Ezeknél a programoknál érdemes bekövetni az eseményt, hogy időben értesüljetek a részletekről!

október 25. I. Síház Kupa, Terepfutó verseny –Szülinapi hétvége

• Rajt: Normafa, Konkoly-Thege Miklós út 1. 10:00
  • Távok: 5, 10 és 15 km, 3×5 km váltó
  • Nevezési határidő: 2020. okt. 24. 16:00!!!
  •  Nevezési díj: egyéni: 3900 Ft csapatban: 11000 Ft
  • (Nevezési díj tartalmaz a verseny után egy limonádét és egy melegételt a Normafa Síházban. A befutó érmet, csomagmegőrzési lehetőséget, névre szóló rajtszámot, frissítő pontokon frissítési lehetőséget, stb.)
  • Itt tudsz nevezni: http://bit.ly/Isihazkupa

október 28. CoffeeRUN – Balboa by night

október 31. Haloweeni éjszakai futás

október 31. BBU Halowwen Run

• Rajt: Első futam: 15:00, Budapest, X. Előd utca 1. KÖSZI, Rottenbiller park
  • Táv: 0,3 km (ovi), 0,7 km (suli vagy családi), 4,3 km, 7 km, 21 km (egyéni és váltó)
  • ,,Van merszed benevezni egy haláli futamra, ahol sosem tudhatod, ki vár rád a következő kanyar mögött? Szerintünk simán megdöntöd az egyéni   rekordodat,ha egy zombicsapat kiszemel magának… Fuss, ha kedves az életed, és ha szeretnéd megtapasztalni, hogy izgalmas dolgok nem csak a filmekben történnek! Az adrenalinlöket garantált!”
  • Részletek: https://bbu.hu/halloween-run/

november 7. SzigetRUN

decemer 1-6. Hópihe Online Télköszöntő futás

• december 1-6. között bármikor, bárhol lefuthatod a kiválasztott távot