Az oktatás fókusza

A graduális, posztgraduális és idegen nyelvű oktatási területeink felölelik a tudománytörténeti-propedeutikai, matematikai-statisztikai, informatikai, alkalmazott gyógyszertani, gyógyszerügyi menedzsment, farmakoökonómiai területeket, ezáltal jelenítve meg egy gyakorlati tevékenységet is folytató oktatási műhelyben a gyógyszerészet interdiszciplinaritására utaló területek egy jelentős szeletét.

Oktatási tevékenységünk fókuszában a gyógyszerészet különböző irányainak megismertetése áll, azaz a gyógyszerészi feladatkörök, valamint a szakmai készségek kompetencia alapú oktatása a közvetlen lakossági gyógyszerellátás, a kórházi-klinikai gyógyszerészet, valamint az ipari gyógyszerészet területein. Államigazgatási, jogi, közgazdaságtani és vezetői alapismereteket oktatunk, amellyel a diplomaszerzést követő gyógyszerészi munkakörök teljes értékű betöltését megalapozzuk. Támogatást nyújtunk az egészségügyi, gyógyszerellátási rendszerek megismeréséhez, az alapvető gyógyszerészi menedzsment készségek megszerzéséhez.

Alkalmazott gyógyszertani oktatásunk során szintetizáljuk a gyógyszerészi gondozási és klinikai gyógyszerészi tevékenységhez szükséges ismeretanyagokat.

Megismertetjük a hallgatókat a farmakológia és a gyógyszerészeti alapelvek gyakorlati alkalmazásával, a közvetlen lakossági és kórházi gyógyszerellátásban a mindennapi gyógyszerészi gondozási tevékenység és a klinikai gyógyszerészi szolgálat kapcsán.

Szintetizáljuk mindazon ismereteket, amelyek a biztonságos és eredményes gyógyszeralkalmazást elősegítik, a gyógyszeralkalmazást racionalizálják, továbbá a népegészségügyi cselekvési képességet kialakítják. Az orvosokkal, egészségügyi szakemberekkel, valamint a betegekkel való hatékony együttműködés kialakításához szükséges alapvető szakmai és kommunikációs ismereteket is biztosítjuk.

A közvetlen lakossági és kórházi gyógyszerellátásban előforduló gyakorlati példákon keresztül fejlesztjük a gyógyszerészi gondozási, klinikai gyógyszerészeti alapvető ismereteket. Az alapszintű gyógyszerészi gondozás szakmai irányelvéhez kapcsolódó ismeretek és készségek kialakítását elősegítjük, valamint a gyógyszerelési problémák megelőzéséhez, felméréséhez, megoldásához és értékeléséhez nyújtunk módszertani hátteret.