2020 júniusa óta a SE ÁOK Belgyógyászati és Onkológiai Klinikán működik a korábbi II. Belgyógyászati Klinika neuroendokrin daganatokkal foglalkozó munkacsoportja. 2019-ben e csoport Magyarországon elsőként nyerte el az Európai Neuroendokrin Daganat Társaság (European Neuroendocrine Tumor Society) Kiválósági Centrum címét. Közép-Kelet-Európában csak a lengyelországi Katowice büszkélkedhet e címmel rajtunk kívül.

A Kiválósági Centrum munkájában a Belgyógyászati és Onkológiai Klinika munkatársain kívül a társklinikák és külső intézmények munkatársai is részt vesznek.

A Kiválósági Központ elsősorban gyomor-bélrendszeri neuroendokrin daganatokkal (így vékonybél, hasnyálmirigy, gyomor, vastagbél) foglalkozik, de tüdő eredetű, ill. más szervekből kiinduló neuroendokrin daganatokat is kezel, ill. eseteket konzultál.

A neuroendokrin daganattal kapcsolatos, onkoteam (Multidiszciplináris Tumor Board) megbeszélést igénylő eseteket az Endokrin Onkoteam konzultálja, ami a neuroendokrin daganatokon kívül más endokrin daganatokkal (így különösen mellékvese és pajzsmirigy daganatokkal) is természetesen foglalkozik.

2022-ben elérhetővé vált az eddig csak külföldi gyógykezelésként megoldható szomatosztatin peptid radionuklid kezelés, és a Belgyógyászati és Onkológiai Klinikán az elsők között került bevezetésre Prof. Lakatos Péter egyetemi tanár irányításával. E kezeléssel, a neuroendokrin daganatok kezelésének szinte valamennyi korszerű módszere elérhetővé vált.

A centrum vezetői:

Dr. Igaz Péter egyetemi tanár, az Endokrinológiai Tanszék vezetője (Belgyógyászati és Onkológiai Klinika) – belgyógyász, endokrinológus, klinikai genetikus

Dr. Tóth Miklós egyetemi tanár (Belgyógyászati és Onkológiai Klinika) – belgyógyász, endokrinológus, klinikai onkológus, klinikai farmakológus – az Endokrinológiai Onkoteam vezetője

Koordinátor:

Dr. Uhlyarik Andrea klinikai főorvos (Belgyógyászati és Onkológiai Klinika)
belgyógyász, klinikai onkológus, gastroenterológus

A Centrum működésében közvetlenül részt vevő intézmények és kollégák:

Belgyógyászati és Onkológiai Klinika – igazgató Prof. Dr. Takács István

Peptid Radionuklid (Lutathera) kezelés – Prof. Dr. Lakatos Péter (belgyógyász, endokrinológus, izotópterápia szakorvos)

• Dr. Dohán Orsolya egyetemi docens – onkológus, endokrinológus, belgyógyász
  • Dr. Laki András klinikai főorvos – radiológus
  • Dr. Reismann Péter egyetemi docens – endokrinológus, belgyógyász