Prof. Dr. Donáth Tibor (1926-2018)

Szomorúan tudatjuk a hírt, hogy Dr. Donáth Tibor, Intézetünk emeritus professzora életének 92. évében 2018. jan. 3-ra virradóra elhunyt.

„Donáth professzor úr, Tibor, a hazai anatómia kiemelkedő alakja volt, hosszú évek óta megillette már a ‘doyen’ cím, amelyet immár más elismerő és méltató megjelölések, szavak fognak majd pótolni. Sziporkázó humora nagyon fog mindannyiunknak hiányozni, és ezt semmilyen visszaemlékezés nem pótolhatja!”

Dr. Szél Ágoston
az Anatómiai Intézet igazgatója,
a Semmelweis Egyetem rektora

Donáth professzort az Egyetem saját halottjának tekinti. Ezzel is jelezni szeretnénk, hogy milyen hatalmas oktató- és tudósegyéniség távozott közülünk, akit nemcsak az Intézet, hanem az egész Intézmény igen nagyra becsült és akinek az emlékét kiemelkedően fontosnak tartjuk.

Dr. Donáth Tibort 2018. február 2-án, 14 órakor a Fiumei Úti Sírkertben búcsúztatják.

Dr. Szél Ágoston intézetvezető nekrológja

Donáth professzor honlapja

Az Intézet dolgozói gyertyagyújtással emlékeztek meg Donáth professzorról (jan. 3.)
az Intézet kertjében ültetett emlékfánál .
Fotó: Nyámándi Piroska
Fotó: Horváthné Oszwald Erzsébet