Dr. Márton Krisztina a Propedeutika Tanszék vezetője és dr. Dézsi Anna egyetemi tanársegéd 2022. október 4-én az Academic Center for Dentistry Amsterdam (ACTA) propedeutikai laborját látogatta meg. Lehetőségük nyílt kipróbálni a Simodont szoftverfrissített verzióját és személyes tapasztalatokat szerezni a virtuális világban végezhető preparációs gyakorlatokról. A szimulátor segítségével a hallgatók gyakorolhatják a fúrásvezetést, üregalakítást, koronapreparációt; lehetőségük van a saját betegük kezelésének gyakorlására a beszkennelt adatok segítségével. Az egyetem a szimulációs gyakorlatok mellet a fantomfejes gyakorlatokra is nagy hangsúlyt fektet, a két gyakorlat párhuzamosan fut a képzés során.