Szeptember első két napján került megrendezésre a Semmelweis Nyári Egyetem rendezvénysorozat, melynek során számos színvonalas és érdekes előadáson, illetve programon vehettek részt az egyetem hallgatói. Az igen népszerű, többezres látogatószámot elért rendezvényen Tanszékünkről Dr. Demeter Tamás, a Munkacsoport a Környezettudatos és Fenntartható Fogászatért alapítója tartott előadást egy nemzetközileg is egyre nagyobb hangsúlyt kapó témáról, a fenntartható fogászatról. A prezentáció az ökológiai válság gyökérokainak ismertetését követően végigvette a fogászat környezetterheléséhez hozzájáruló legfontosabb tényezőket és ezek csökkentési lehetőségeit.  Az előadó kihangsúlyozta, hogy a fogászat jövőjét meghatározó makrotrendek között kiemelt helyet foglal el környezetvédelem és a prevenció-orientált, erőforrástakarékos ellátás nyújtása.