A fogászati oktatás, kutatás és betegellátás területén eddig nem kapott kiemelt hangsúlyt az ökológiai tudatosság és a mértékletesség értékrendjének, valamint a környezetvédelem és a fenntarthatóság szempontjainak érvényre juttatása. Ugyanakkor ökoszisztémánk jelenlegi válságos állapota, a tapasztalt éghajlati változások sebessége és az ezt katalizáló uralkodó társadalmi-gazdasági meggyőződéseink alapot teremtettek egy olyan egyetemi szakmai műhely létrehozásának, amely a fogászati fenntarthatóság legaktuálisabb kérdéseivel és kihívásaival foglalkozik.

2021 április 22-én (a Föld napján) Tanszékünkön megalakult a Munkacsoport a Környezettudatos és Fenntartható Fogászatért Dr. Márton Krisztina egyetemi docens és Dr. Demeter Tamás egyetemi tanársegéd vezetésével. A szemléletformálás, ismeretterjesztés és munkahelyi zöldítési akciók mellett a Munkacsoport fő célja a témával kapcsolatos kutatási eredmények összegzése, ezen ismeretek átadása az egyetemi oktatás során, saját kutatási projektek kidolgozása,  továbbá az érdeklődő és tehetséges fogorvostan-hallgatók számára tudományos diákköri tevékenység biztosítása.