Az új típusú koronavírus (SARS-CoV-2) és az általa okozott járványügyi veszélyhelyzet korábban nem látott kihívás elé állította Magyarországot. A Semmelweis Egyetem folyamatosan figyelemmel kíséri a fertőzéssel kapcsolatot nemzetközi és hazai helyzetet, megteszi az egyetemen belül szükséges intézkedéseket és tájékoztatja nemcsak az egyetem polgárait, de az egész országot a járvánnyal kapcsolatos fejleményekről. Az egyetem rektora Járványügyi Bizottságot hozott létre, a négy hazai orvosképző egyetem részvételével, a Semmelweis Egyetem vezetésével pedig országos, reprezentatív koronavírus szűrővizsgálat zajlott H-UNCOVER néven. Kérjük, a koronavírussal kapcsolatos hírekért és tájékoztatóért kísérjék figyelemmel folyamatosan frissülő honlapunkat!

Általános információk a COVID-19 megbetegedésről

Ha olyan szakmai kérdése van, melyre nem találta meg a választ, írhat az info.corona@semmelweis-univ.hu címre, és munkatársaink válaszolnak Önnek.

Munkaidőben hívhatja a +36 20 825 0000 információs számot is.