Beszámoló a 2020. 09. 24-i Szenátusi ülés hallgatókat érintő döntéseiről:

• Új kötelező tantárgy került elfogadásra az Általános Orvostudományi karon, „A Koronavírus komprehenzív elmélete és a helyes felsőlégúti mintavétel gyakorlata” címmel, mely 1 kreditpontként kerül majd elszámolásra. Papp Zsombor Mátyás, oktatási alelnök felszólalásában rámutatott arra, hogy mindez nagy segítséget nyújt a vírus elleni harchoz, tekintettel arra, hogy a Hallgatói Önkormányzat által létrehozott szűrési pontokon hallgatók végzik a PCR teszthez a mintavételt. A Hallgatói Önkormányzat javaslatait a tárgy lebonyolításával és tematikájával kapcsolatban a kar korábban kivétel nélkül elfogadta, így például a tárgy elméleti része kizárólag online formában lesz oktatva, valamint a tematika nem csupán a mostani járványra koncentrál, hanem egy általános tudást is biztosít egy járvány kezeléséhez.

Szavazásra bocsájtották a Semmelweis Egyetem egyes karain működő állandó bizottságok hallgatói tagjait. Ezzel a bizottságok összetétele a következőképpen változott:

• Általános Orvostudományi kar:
    • Etikai és Fegyelmi Bizottság: Frei Tamás
    • Kreditátviteli Bizottság: Palotás Lőrinc
    • Tanulmányi és Vizsgabizottság: Winklerné Papp Anni, Stubnya János Domonkos, Völcsei Norbert
  • Gyógyszerésztudományi kar:
    • Etikai és Fegyelmi Bizottság: Nyariki Noel
    • Kreditátviteli Bizottság: Nyariki Noel
    • Tanulmányi és Vizsgabizottság: Filipszki Gábor

Minden delegált hallgatói tag legjobb tudása szerint fogja képviselni a hallgatók érdekeit az aktuális bizottságban!