2015. május 28-án 15:00 órától tartotta a Semmelweis Egyetem Szenátusa azon ülését, melyen az EMMI álláspontját figyelembe véve megismételte a rektorjelölt választást. A megismételt ülésre a Szenátus összetételének felülvizsgálata után került sor, így a korábban szabálytalan 36 fő helyett 34 főre módosult a szavazati tagok létszáma. Korábban a Szenátus tagjai közül a reprezentatív szakszervezetek, illetve a közalkalmazotti tanács által megválasztott és a választás alapján delegált tagok közül 1-1 fő mandátumának ideiglenes visszavonására került sor.
Prof. Dr. Merkely Béla a szavazást megelőzően visszavonta érvényes pályázatát. Ez után a 34 fős Szenátus 33 fő jelenlétével a szavazás során alábbi döntést hozta:
prof. Dr. Szél Ágoston:
27 igen szavazat:
6 érvénytelen szavazat:
Így a Semmelweis Egyetem rektorjelöltje prof. Dr. Szél Ágoston lett, akit a fenntartó minisztérium javaslata esetén 2015. július 1-jei kezdettel 3 éves időtartamra nevezhet ki a kötársasági elnök az Egyetem élére.