PÁLYÁZATI FELHÍVÁS
„MERCK TANULMÁNYI TÁMOGATÁS  a 2009/2010. tanévre”
A Merck Kft. (www.merck.hu)  pályázatot hirdet azzal a céllal, hogy támogassa a szociálisan hátrányos helyzetű, középiskolai tanulmányaik során jó tanulmányi eredményt elérő diákokat, hogy az ország kiemelt felsőoktatási intézményében folytathassák tanulmányaikat.

Pályázhatnak:

1. a 2008/2009-es tanévben bármely magyarországi középiskola nappali tagozatán végzett hallgatók
  2. minimum 4,5 tanulmányi átlag (a pályázati feltételek között megjelölt minimális tanulmányi átlag a pályázat benyújtását megelőző (2007/2008 és 2008/2009) két tanévre vonatkozik.
  3. államilag finanszírozott (nem költségtérítéses) felsőoktatási képzésben résztvevők
  4. akik első diplomájukat kívánják megszerezni
  5. a család egy főre eső jövedelme nem haladja meg a mindenkor érvényes minimálbért (2009-ben: 71.500 Ft-ot)
  6. akik az alábbi intézmények bármelyikébe felvételt nyertek – a megjelölt szakon:
    • Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem
    • – Vegyészmérnöki és Biomérnöki Kar
  • Debreceni Egyetem
  • – Természettudományi és Technológiai Kar (biológia, biomérnöki, vegyészmérnöki, fizika, kémia szak)
  • – Általános Orvostudományi Kar
  • Pannon Egyetem
  • – Mérnöki Kar (biomérnöki, kémia, vegyészmérnöki szak)
  • Pécsi Tudományegyetem
  • – Általános Orvostudományi Kar (általános orvos, gyógyszerész szak)
  • – Természettudományi Kar (biológia, kémia szak)
  • Semmelweis Egyetem
  • – Gyógyszerésztudományi Kar
  • – Általános Orvostudományi Kar (általános orvos szak)
  • Szegedi Tudományegyetem
  • – Általános Orvostudományi Kar (általános orvos szak)
  • – Gyógyszerésztudományi Kar
  • – Természettudományi és Informatikai Kar (biológia szak, kémia szak)

A pályázat benyújtásának időpontjában a pályázó részére más ösztöndíj folyósítása a pályázat benyújtásának nem akadálya.
A pályázatnak tartalmaznia kell a következőket:

• – tanulói jogviszony igazolása (mellékelt adatlap szerint)
  • – az utolsó két tanév év végi bizonyítványainak az oktatási intézmény által hitelesített fénymásolata
  • – a 2008. évi családi jövedelmi adatok (pályázati adatlap alapján, mellékelve a munkáltatói igazolást, nyugdíjszelvény másolatot, jövedelemigazolást)
  • – a pályázó nyilatkozata (adatlapon)

Az elbírálás szempontjai:
A Merck Kft. CSR Bizottsága a pályázatok értékelésénél elsősorban a pályázó tanulmányi eredményeit veszi figyelembe. Azonosan jó tanulmányi eredményt elért hallgatók esetében a szociális háttér alapján felállított sorrend fog dönteni.
A tanulmányi átlageredményre adott alappontszámot kiegészítheti a pályázó tanulmányi versenyeken elért eredménye, nyelvvizsgája, melyeket minden esetben hitelt érdemlően dokumentálni szükséges.
A pályázat elbírálásánál figyelembe vesszük:

• – közép vagy felsőfokú államilag elismert nyelvvizsgát (szerezhető pontszám: alap: 1, közép: 3, felsőfokú: 5)
  • – országos tanulmányi versenyen elért 2 évnél nem régebbi 1-3 helyezést (szerezhető pontszám: 1. helyezés: 5 pont, 2. helyezés: 3 pont, 3. helyezés: 1 pont)
  • – ECDL vizsga (szerezhető pontszám: 3)

A pályázat formai követelményei:
Pályázni a Merck Kft által kidolgozott adatlapon lehet, amely
– e-mail-ben kérhető a csr@merck.hu e-mail címen, vagy
– érdeklődni lehet az illetékes kar Tanulmányi Osztályán ill. ösztöndíjjal foglalkozó munkatársaknál.
A kitöltött adatlapon kívül a pályázathoz csatolni kell
– a jövedelmi viszony igazolására vonatkozó dokumentumok másolatát;
Amennyiben van:

• – nyelvvizsga másolatot,
  • – ECDL vizsga másolatát,
  • – tanulmányi versenyen elért eredményt igazoló másolatot.

A pályázatokat aláírva, 2 eredeti példányban, lezárt borítékban kell benyújtani személyesen vagy postán elküldve.
Cím:
Merck Kft.
1113 Budapest Bocskai út 134-146.
A borítékra kérjük ráírni: „CSR Bizottság, Tanulmányi Támogatás”
A formailag nem megfelelő, hiányosan kitöltött, az előírt mellékletekkel nem rendelkező, késve érkezett, aláírás nélküli pályázatokat nem tudjuk elbírálni.
A pályázat benyújtási határideje: 2009. november 15.
Az ösztöndíj 4 szemeszter idejére nyerhető el (20 hónap), amely a következőképpen oszlik meg:

• 1. tanév: 2009/2010
  • 2. tanév: 2010/2011

Az ösztöndíj folyósítása egy összegben, szemeszterenként, minden szemeszter elején történik. (125.000 Ft/félév) Az első részlet kivételével az utalás feltétele, hogy a támogatást elnyert hallgató minden esetben igazolja a megelőző félév tanulmányi követelményeinek sikeres teljesítését.
Az ösztöndíj  összege bruttó* 25.000 Ft/hó.
*Az érvényes jogszabályoknak megfelelően a kifizetett ösztöndíj a hallgató részéről egyéb jövedelemnek minősül, amely adóköteles és az éves SZJA bevallásában szerepeltetni kell.
A pályázat eredményeiről történő értesítés módja és ideje:
A beküldött pályázatokat a Merck Kft CSR Bizottsága bírálja el 2009.november 30-ig. A döntésről a Bizottság írásban értesíti a pályázókat. A nyertes pályázók névsora megtekinthető a www.merck.hu oldalon is.
Az ösztöndíjat elnyert tanulók részére az első szemeszterre jutó támogatás utalása 2009.december 15-ig várható.
Azokat a pályázatokat, amelyek nem részesülnek pozitív elbírálásban, postai úton visszajuttatjuk a feladónak.
Az ösztöndíjjal kapcsolatosan további információ kérhető a (06-1) 463-8186 és  (06-1) 463-8198 telefonszámokon.
Budapest, 2009. szeptember
Az adatlap elérhető: palyazati-adatlap_merck