Gyakorlati felkészítés az emelt szintű kémia érettségi kísérleteire

A Semmelweis Egyetem Gyógyszerészi Kémiai Intézete gyakorlati felkészítést hirdet az emelt szintű kémia érettségi kísérleteihez, amelyek a szóbeli vizsga B tételét képezik. A foglalkozás során a diákok saját tempójukban haladva, egyénileg végezhetik el a B tételsorban megjelölt elvégzendő kísérleteket. Egy alkalom során 180 perc áll rendelkezésre a kísérletek gyakorlására, egyetemi oktatók által felügyelt hallgatói laboratóriumokban, akik kérdés esetén elméleti és technikai segítséget nyújtanak a feladatok helyes kivitelezésében vagy a tapasztalatok értelmezésében.

Helyszín: Semmelweis Egyetem, Gyógyszerészi Kémiai Intézet, hallgatói laboratórium
Cím: 1092 Budapest, Hőgyes Endre utca 9.
Megközelítés: 3-as metróval vagy 4-es és 6-os villamossal a Corvin-negyed megállótól néhány perc sétával, parkolni a környező utcákban lehet.
A felkészítő díja: 10 000 Ft/180 perc

Választható időpontok:

május 23. csütörtök 10:00-13:00
május 25. szombat 10:00-13:00
május 28. kedd 10:00-13:00
június 1. szombat 10:00-13:00
június 4. kedd 10:00-13:00

JELENTKEZEK A FELKÉSZÍTŐRE (2024.04.30-tól)

Gyakorlati tudnivalók:
• a kísérletek listája megtalálható az Oktatási Hivatal honlapján
• a fenti lista alapján érdemes előzetes tervvel érkezni, hogy a 180 perc alatt minden problémásnak ítélt kísérlet elvégzésére elegendő idő legyen
• a laborgyakorlatok során köpeny viselése kötelező (ezt igény esetén – adott méretben korlátozott számban – biztosítunk), saját köpenyt vagy azt kiváltó csere-felsőruházatot ajánlott hozni
• a gyakorlati munkát egy rövid tűz- és munkavédelmi oktatás előzi meg, a szabályok írásbeli elfogadása után kezdhető meg a 180 perces labormunka (a tűz- és munkavédelmi szabályok itt tekinthetők meg)

Elérhetőség: diaklabor.gyki@semmelweis.hu
Angol nyelvű felkészítés vagy csoportos (8 fő felett) részvételi igény esetén érdeklődjön a megadott email-címen!