
A program 2014–2020 közötti sikerére építve 2021-ben új programszakasz indult, amely 2027-ig tart és amelynek költségvetésére több mint 26 milliárd euró támogatást fogadtak el. A korábbi célkitűzéseken felül a program fókuszában az új hétéves ciklusban az inklúzió, digitalizáció, környezetvédelem és társadalmi felelősségvállalás áll.
Mit jelent ez a gyakorlatban?
-
hátrányos helyzetűek támogatása
-
virtuális és blended (vegyes) mobiliátsi projektek támogatása
-
támogatja a fiatalok aktív társadalmi szerepvállalását
-
támogatja a klímabarát utazást
-
elősegíti a mélyebb megértést és fogékonyságot a sokszínűség különböző fajtái, pl. a társadalmi, etnikai, nyelvi, nemi és kulturális sokszínűség, illetve a képességek sokfélesége iránt
-
javítja az idegen nyelvi és digitális kompetenciákat
-
elősegíti különböző országok oktatási, képzési rendszereinek vagy szakpolitikájának és rendszereinek
jobb megértése
ERASMUS+ A SEMMELWEIS EGYETEMEN
A Semmelweis Egyetem a kezdetektől tagja az Erasmus programnak és elődjeinek. Az évek során növekvő érdeklődés tapasztalható a programok iránt, mind az egyetemről külföldre utazó magyar és külföldi hallgatók, mind az egyetemünkre érkező külföldi hallgatók részéről. Az elmúlt években rendszeresen meghaladta az évi százat a be- és kiutazó hallgatók száma.
A Semmelweis Egyetem minden nem végzős hallgatója tanulmányi mobilitási programban, nem végzős és végzős hallgatói szakmai gyakorlat célú mobilitási programban, az egyetemi dolgozók és munkatársak pedig képzési és oktatási mobilitási programban vehetnek részt.
A Semmelweis Egyetemen a felsőoktatási mobilitási Erasmus+ program központi koordinációját a Nemzetközi Mobilitási Iroda látja el. A programmal, pályázati lehetőségekkel kapcsolatos kérdésekben munkatársaink készséggel adnak felvilágosítást e-mailben, vagy ügyfélfogadási időben személyesen is.