Kutatási célú hallgatói mobilitás – Pannónia hosszú távú program
Pályázás
Pályázás menete
Tartalomjegyzék
1. Mobilitási tevékenység
Időtartam:
A rövid távú tanulmányi program keretében kiutazó hallgatók min. 2 hónap max. 5 hónap támogatást igényelhetnek egy egyetemen/kórházban vagy egyéb egészségügyi intézményben eltöltött kutatási tevékenységre.
A mobilitásnak legkésőbb 2026. augusztus 31-ig le kell zárulnia.
Egy hallgató több mobilitási programban is részt vehet (nem párhuzamosan), azonban egy képzési cikluson belül a mobilitással eltölthető összes időszak nem haladhatja meg a 12 hónapot.
A jelen pályázat alapján elnyerhető ösztöndíj összege az ösztöndíjas időszak hosszától, típusától, illetve a fogadó országtól függ. A támogatás a ténylegesen felmerülő költségeket nem feltétlenül fedezi!
Választható országok
Utazási napokra kérhető támogatás
Lehetőség van legfeljebb 2 utazási napra támogatást kérni (kivéve hosszútávú mobilitás esetén), mely intézményi döntés alapján kerül elbírálásra. Utazási napokra támogatás maximum 1 napra adható a tevékenység kezdete előtt, és 1 napra a tevékenység záró dátuma után.Az utazási támogatás mértéke az ösztöndíj napidíjával egyezik meg, figyelembe véve az adott országot és a napokra lebontott díjszabási sávokat.
Hallgatói támogatási összegek – Rövid távú programok
Rövid távú, nem doktori mobilitási programok napi támogatási összege:
I. országcsoport: | II. országcsoport: | III. országcsoport: |
---|---|---|
1-10. nap 30 000 Ft | 1-10. nap 27 500 Ft | 1-10. nap 25 000 Ft |
11-20. nap 20 000 Ft | 11-20. nap 17 500 Ft | 11-20. nap 15 000 Ft |
21-30. nap 10 000 Ft | 21-30. nap 7 500 Ft | 21-30. nap 5 000 Ft |
Rövid távú, doktori mobilitási programok napi támogatási összege:
I. országcsoport: | II. országcsoport: | III. országcsoport: |
---|---|---|
1-10. nap 35 000 Ft | 1-10. nap 32 500 Ft | 1-10. nap 30 000 Ft |
11-20. nap 25 000 Ft | 11-20. nap 22 500 Ft | 11-20. nap 20 000 Ft |
21-30. nap 15 000 Ft | 21-30. nap 12 500 Ft | 21-30. nap 10 000 Ft |
Országcsoportok
I. országcsoport
Andorra, Ausztrália, Ausztria, Belgium, Cook-szigetek, Dánia, Dél-Korea, Egyesült Államok, Egyesült Királyság, Feröer-szigetek, Fidzsi, Finnország, Franciaország, Hollandia, Hongkong, Írország, Izland, Izrael, Japán, Kanada, Kelet Timor, Kiribati, Liechtenstein, Luxemburg, Makaó, Marshall-szigetek, Mikronézia, Monaco, Nauru, Németország, Niue, Norvégia, Palau, Pápua Új-Guinea, Salamonszigetek, San Marino, Svájc, Svédország, Szamoa, Szingapúr Tajvan, Tonga, Tuvalu, Új-Zéland, Vanuatu
II. országcsoport
Afganisztán, Banglades, Belarusz, Bhután, Bosznia-Hercegovina, Bulgária, Ciprus, Csehország, Észak-Macedónia, Észtország, Georgia, Görögország, Horvátország, Irak, Jemen, Kambodzsa, Kína, Kirgizisztán, Koszovó, Laosz, Lengyelország, Lettország, Litvánia, Maldív-szigetek, Málta, Mianmar, Moldova, Montenegró, Nepál, Olaszország, Oroszország, Örményország, Pakisztán, Portugália, Románia, Spanyolország, Srí Lanka, Szerbia, Szíria, Szlovákia, Szlovénia, Tádzsikisztán, Türkmenisztán, Ukrajna, Üzbegisztán.
III. országcsoport
Albánia, Algéria, Angola, Antigua és Barbuda, Argentína, Azerbajdzsán, Bahamaszigetek, Bahrein, Barbados, Belize, Benin, Bolívia, Botswana, Brazília, Brunei, Burkina Faso, Burundi, Chile, Comore-szigetek, Costa Rica, Csád, Dél-Afrika, DélSzudán, Dominika, Dominikai Köztársaság, Dzsibuti, Ecuador, Egyenlítői-Guinea, Egyesült Arab Emírségek, Egyiptom, El Salvador, Elefántcsontpart, Eritrea, Etiópia, Fülöp-szigetek, Gabon, Gambia, Ghána, Grenada, Guatemala, Guinea, Guinea-Bissau, Guyana, Haiti, Honduras, India, Indonézia, Irán, Jamaica, Jordánia, Kamerun, Katar, Kazahsztán, Kenya, Kolumbia, Kongó, Kongói Demokratikus Köztársaság, Közép-afrikai Köztársaság, Kuba, Kuvait, Lesotho, Libanon, Libéria, Líbia, Madagaszkár, Malajzia, Malawi, Mali, Marokkó, Mauritánia, Mauritius, Mexikó, Mongólia, Mozambik, Namíbia, Nicaragua, Niger, Nigéria, Omán, Palesztina, Panama, Paraguay, Peru, Ruanda, Saint Kitts és Nevis, Saint Lucia, Saint Vincent és Grenadine-szigetek, São Tomé és Príncipe, Seychelles-szigetek, Sierra Leone, Suriname, Szaúd-Arábia, Szenegál, Szomália, Szudán, Szváziföld, Tanzánia, Thaiföld, Togo, Törökország, Trinidad és Tobago, Tunézia, Uganda, Uruguay, Venezuela, Vietnám, Zambia, Zimbabwe, Zöld-fokiszigetek.
Pályázati kiírás:
A teljes pályázati kiírás letölthető: Kutatási célú mobilitási pályázati kiírás
2. Kik pályázhatnak kutatási célú mobilitásra?
Pályázatot nyújthatnak be azon Semmelweis Egyetemen tanuló hallgatók, akikre az alábbiak mindegyike egyidejűleg fennáll:
- jelen pályázati felhívásra a mester képzésben legalább 1, míg osztatlan képzésben résztvevő hallgatók legalább 7 lezárt félévvel rendelkeznek
- doktori képzésben résztvevő hallgatók számára a pályáztatást a Doktori Iskola bonyolítja le.
- a pályázat benyújtásakor aktív hallgatói jogviszonyuk van,
- a megpályázott időszakban aktív hallgatói jogviszonyban lesznek az Egyetemmel,
- magyar állampolgárok, vagy Magyarország területén menekültként, menedékesként, befogadottként, bevándoroltként, letelepedettként élnek, vagy törvény alapján rendelkeznek a szabad mozgás és tartózkodás jogával,
- angolul vagy a célország nyelvén legalább középfokú nyelvismerettel rendelkeznek,
- tanulmányi, tudományos, közéleti tevékenységük kimagasló,
- rendelkeznek a témavezetőjük által aláírt támogató nyilatkozattal.
3. Pályázat benyújtása
A pályázati jelentkezés a 1. pontban meghatározott időintervallumra folyamatosan benyújtható, azonban javasolt a mobilitás tervezett megkezdése előtt lehetőség szerint legalább 2 hónappal benyújtani a pályázatot.
A pályázati jelentkezés emailben (pannonia@semmelweis.hu) történik.
Az emailnek tartalmaznia kell az alábbi adatokat:
- Pályázó neve
- Neptun kód:
- Kar, évfolyam:
- Kutatási helyszín (ország, város):
- Kutatási mobilitás kezdő és végdátuma:
Az alábbi dokumentumokat szükséges csatolni az emailhez:
- Benyújtáskor érvényes aktív, hallgatói jogviszony igazolás
- Pályázó témavezetője által aláírt támogatói nyilatkozat, mely a hallgató itthoni előmenetelébe beszámításra kerül a végzett tevékenység
- Nyilatkozat, hogy a kiutazás alatt aktív hallgatói jogviszonnyal fog rendelkezni
Igazolások:
- Aláírt szakmai önéletrajz
- Tanulmányi, tudományos, közéleti tevékenységekről igazolások (ld. igazolások listája)
4. Hiánypótlás
Hiánypótlásra egy alkalommal kerülhet sor, melyet a felszólítástól számított két munkanapon belül kell a Mobilitási Irodának megküldeni (nem a rendszerbe feltölteni). A pályázat ellenőrzésénél a koordinátor elektronikus úton külön felhívja a figyelmet a hiányzó dokumentumokra. Amennyiben a pályázó a hiánypótlás során a hibát nem, vagy nem megfelelően vagy határidőn túl javítja ki, pályázata további érdemi elbírálás nélkül elutasításra kerül.
5. Elbírálás
A hiánytalanul benyújtott pályázatok 2 héten belül elbírálásra kerülnek, melynek eredményéről a Mobilitási Iroda írásban (akár elektronikus úton) értesíti a pályázót.
Az Egyetem célja, hogy külföldi szakmai gyakorlatra a legtehetségesebb, kiváló képességű hallgatók utazhassanak, így a tanulmányi eredmény, a tudományos, szakmai és közösségi tevékenység, valamint a nyelvi felkészültség meghatározó a nyertesek kiválasztásakor.
Előnyt jelent, ha valakinek a mobilitása a Times Higher Education, illetve a Quacquarelli Symonds nemzetközi felsőoktatási rangsorokban első 250 helyen szereplő külföldi intézménybe irányul.
6. Fellebbezés
Amennyiben a hallgató nem ért egyet az előzetes pontjaival (mást számolt ki, nem érti miért annyi) írásban kifogással élhet, amelyet az Nemzetközi Mobilitási Irodán keresztül a Nemzetközi Kapcsolatok Igazgatóságának nyújthat be személyesen. A kifogásnak tartalmaznia kell a kifogással érintett pályázat azonosításához szükséges adatokat, valamint a kifogásolt intézkedést vagy mulasztást. A fellebbezés a kari koordinátorokból és az NKI vezetőjéből álló ad hoc bizottság elé kerül, amely 5 munkanapon belül dönt a fellebezést illetően.
Amennyiben a nyertes pályázó nem kívánja igénybe venni a számára megítélt támogatást, vagy a sikeres pályázat ellenére nem kíván a programban részt venni, köteles erről a Nemzetközi Mobilitási Osztályt haladéktalanul írásban értesíteni! E hallgató vonatkozásában a pályázati döntés érvényét veszti.
Mobilitás előtt
Mobilitás előtt
Sikeres pályázást követően mi következik, mik a további teendők?
1. Learning Agreement for Traineeship
Ebben a dokumentumban (Learning Agreement) szükséges részletezni a kutatási célú mobilitásainak a részleteit, a kutatási tervét és a várható eredményeket. Mielőtt a Learning Agreementet továbbítaná a fogadó félnek, előzetesen jóvá kell hagyatnia a Semmelweis Egyetem intézményi koordinátorával és a befogadást igazoló személlyel.
FONTOS! Az aláírások beszerzése hosszabb időt vehet igénybe, lehetőség szerint ne hagyja az utolsó pillanatra! Csak ezután küldheti meg a Learning Agreementet a fogadó félnek, amit még az utazás előtt vissza kell kapnia aláírva.
2. Támogatási szerződés
A kiutazás előtt támogatási szerződést kell kötnie a hallgatónak a Semmelweis Egyetemmel. A formanyomtatványt azt követeően kapja meg a Mobiltiási Irodától, hogy részükre a fogadó fél által aláírt Learning Agreementet megküldte. Az ösztöndíjas hallgatóknak értelemszerűen ki kell tölteni a kiemelt részeket is.
A támogatási szerződést elektronikus formában töltse ki, majd küldje el a pannonia@semmelweis.hu címre word formátumban. A Mobilitási Iroda leellenőrzi, hogy a szerződés minden pontja maradéktalanul ki van-e töltve és e-mailben jelzi, hogy mikor lehet személyesen bejönni aláírni.
3. Biztosítás
Az egészségbiztosítással kapcsolatban fontos tudni, hogy az európai betegbiztosítási kártya általában csak alapellátás esetén nyújt biztosítási szolgáltatást, ennek megléte a kiutazás minimumfeltétele. Az adott tagállamban biztosítottak által is fizetendő esetleges önrészekre/kötelező hozzájárulásokra a kártya nem nyújt fedezetet. Figyeljen arra, ha Európán kívül utazik, akkor ez nem érvényes.
A balesetbiztosítás célja, hogy amennyiben a hallgatót a mobilitás (akár tanulmányi, akár szakmai gyakorlati mobilitás) során baleset éri, a felmerülő költségekre fedezetet nyújtson.
A felelősségbiztosítás olyan biztosítási forma, amely anyagi védelmet nyújt abban az esetben, ha a biztosított személy másnak kárt okoz – akár szándékosan, akár gondatlanságból. Ez a biztosítás fedezheti például a személyi sérüléseket, vagyoni károkat, valamint a jogi költségeket is, amelyek a kártérítési eljárások során merülhetnek fel. A kutatási célú mobilitás során a résztvevők idegen környezetben, új intézményekben, laboratóriumokban vagy terepen dolgoznak, ahol különféle kockázatokkal szembesülhetnek, mint például eszközök véletlen károsítása, másoknak okozott kár, vagy jogi vitákból eredő költségek. Egy megfelelő felelősségbiztosítás ezekben a helyzetekben anyagi védelmet nyújt, és segít elkerülni a váratlan terheket.
4. Ösztöndíj utalás
Az ösztöndíj forintban kerül kiutalásra a Neptunban megadott bankszámlaszámra (kérjük ebből kifolyólag ezt adja meg a támogatási szerződésében is) a szerződésben szereplő feltételekkel. Ugyanarra a bankszámlára két ösztöndíjat nem tudunk utalni (azaz két hallgató nem kaphatja ugyanarra a számlára a pénzt).
Az ösztöndíj utalása 2-3 héttel azután várható, hogy a támogatási szerződést mindegyik fél aláírta. Ösztöndíj kifizetése a nyári időszakban illetve a naptári év elején csúszhat. Kérjük ezt a szerződés aláírásának időzítésekor vegyék figyelembe.
Mobilitás alatt
Mobilitás alatt
1. Certificate of Arrival
Megérkezés után a fogadó intézmény koordinátorával, felelős személyével alá kell iratni a „Certificate of Attendance” dokumentum „Certificate of Arrival” részét.
2. During the Mobility
Amennyiben bármilyen változás áll be a kutatási célú mobiltiás megvalósításában, értesítse a Nemzetközi Mobilitási Irodát emailben. A változások jelzésére a Training Agreement During the Mobility részét kell használnia. Kérjük aláírás előtt jóváhagyásra küldje meg részünkre. Csak ezt követően írassa alá a fogadóféllel, valamint Ön is írja alá! Az aláírt dokumentummal tudjuk előkészíteni a szerződésmódosítást.
A szerződésmódosítást a szerződés lejárta előtt (szerződésben szereplő záródátum) előtt 30 nappal szükséges elindítania.
A szerződésmódosítást csak érvényes szerződés esetén lehet megvalósítani. A szerződése lejárta után nem áll módunkban szerződésmódosítást aláírni.
3. Vis Maior
Amennyiben rendkívüli esemény folytán meg kell szakítania a mobilitást, vegye fel írásban a kapcsolatot a Mobilitási Irodával VIS MAIOR tárgymegjelöléssel, és kérje a Mobilitási Irodát a kérelem benyújtására. A kérelmet a Tempus Közalapítvány bírálja el.
Mobilitás lezárása
Mobilitás lezárása
A külföldi kutatási tevékenység vége felé mi az, amit még a külföldi tartózkodás alatt kell beszerezni, és mi az, amit már itthon kell tenni hazaérkezés után, hogy teljes legyen a dokumentáció és sikeresen záruljon le a mobilitás?
1. Igazolások
Az alábbi dokumentumokat a fogadó intézményben kell aláiratni, majd hazautazás után az eredeti példányt bemutatni a Mobilitási Irodában. Amennyiben nincs lehetőség az eredeti példányt elhozni, bescannelve (nem fotózva!) küldje meg a Mobilitási Iroda részére.
Certificate of Attendance
Ez az igazolás az a dokumentum, amely igazolja a hallgató szakmai gyakorlatának időtartamát.
Igazolás az elvégzett tevékenységről
A fogadóintézményben alá kell iratni a kutatási tevékenységről szóló igazolást és a teljesítményigazolást, azaz a Training Agreement „After the Mobility” részét.
Ha az igazoláson szereplő dátum eltér a támogatási szerződésben megadottól (kevesebb), az az ösztöndíj újra kalkulációját vonja maga után.
Hiányos dokumentáció esetén a hallgató kötelezhető az ösztöndíj visszafizetésére! Ha a hallgatón kívül álló ok miatt történik a késés, azt írásban kell jelezni a Mobilitási Iroda felé.
Igazolás a befogadtatásról
Kérjen egy igazolást a témavezetőjétől/tárgy felelőstől a befogadásról a mobilitása elején született előzetes befogadást igazoló dokumentum alapján. Az aláírt igazolást aláírva, lepecsételve a Mobilitási Iroda felé kell eljuttatni.
2. Kérdőív kitöltése (Pannónia Survey)
A hazaérkezést követően kötelező kitölteni az ösztöndíjhoz kapcsolódó kérdőívét, melynek linkjét e-mailben kapja meg a szerződésben jelzett befejező dátumot követően.
3. Kutatási beszámoló készítése
A kutatási mobilitás zárásaként fontos, hogy átfogó beszámolót készítsen, amely bemutatja a mobilitás alatt végzett tevékenységeket, elért eredményeket, valamint a program hatását szakmai fejlődésére.
Figyeljen arra, hogy a kutatási beszámolóját jóvá kell hagyatnia a témavezetőjével, valamint a szakgazda tanszék/intézet vezetőjével, akik ezt aláírásukkal igazolják. A beszámoló végén gondoskodjon arról, hogy legyen megfelelő hely az aláírók számára, a nevük mellett szerepeljen intézményi pecsét (legalább az egyiküknél), továbbá az aláírások mellett vagy alatt olvashatóan legyen feltüntetve az aláírók neve.
Ne feledje, hogy Önnek is szükséges aláírnia a beszámolót!
A mindenki által jóváhagyott beszámolót küldje el nekünk e-mailben, melynek útmutatóját ITT éri el.
+1 Küldjön képeslapot!
Gyűjtjük a képeslapokat, örülünk, ha minél több helyről kapunk!
Címünk:
SE Nemzetközi Mobilitási Iroda (Erasmus Iroda)
1089 Budapest Nagyvárad tér 4.
Reméljük, jól érezte magát, életreszóló élményekkel és tapasztalatokkal gazdagodott!
Bár a külföldi tanulmányi mobilitása véget ért, ne feledje, a továbbiakban is számos egyéb mobilitási program közül válogathat!