Kedves Semmelweis Polgárok!

Június 21-e a jóga világnapja. Ebből a jeles alkalomból  szeretnénk titeket meghívni közös jógázásra a NET aulájába, illetve egy, a jógához kapcsolódó relaxációs stresszkezelési technika kipróbálására. A rendezvény ingyenes, de keretében adományokat is gyűjtünk az alábbi alapítványok számára. A programok regisztráció kötelesek, melyet alább tudtok megtenni.

A támogatható alapítványok:

Semmelweis Egyetem Alapítvány
(Számlaszám: 11708001-20361060)
Nagyothalló Gyermekekért Alapítvány
(Számlaszám: 11996231-06085122-10000001)
A Szívbeteg Gyermekek Védelmében Alapítvány
(Számlaszám: 10102086-14544002-00000006)

A nap programja:

9.00-10.00: Nemzetközi jógaprotokoll gyakorlás

oktató: Földiné Irtl Melinda (S-VYASA jógaoktató (MS in Yogic science))

Regisztráció az eseményre: Nemzetközi jógaprotokoll: jelenkezési lap

12.00-13.00: Jóga nidra relaxációs technika, elmélet és gyakorlat

A gyakorlás a Nagyvárad téri elméleti tömb Alumni termében lesz, gyülekező a NET aulában 11.45-től. A programot Holcsa Mónika pszichológus szervezetfejlesztő-tanácsadó, Satyananda Yoga Nidra tanár vezeti.

A Jóga Nidra egy jógikus relaxációs módszer. Alapvetően stresszkezelő technika, ám nem pusztán az akut stressz csökkentésében van szerepe. Sokkal fontosabb a hatás, amit hosszútávon, rendszeres gyakorlás esetén a vegetatív idegrendszerre gyakorol.

Regisztráció az eseményre: Jóga nidra: jelentkezési lap

14.00-15.00: Lépj egy merészet, merj áramolni (Vinyasa flow gyakorlás)     oktató: Farkas Zsuzsa (Testnevelő, Tréner, Coach, Master yoga teacher, 1000 hour)

Regisztráció az eseményre: Vinyasa flow: jelentkezési lap

Szeretettel várjuk a Semmelweis Egyetem polgárait!

„ A jóga „egész”-ségre törekszik, ami sokkal több, mint szerveink jó működése, mert felöleli az egész embert, annak kedélyvilágát és viszonyát a mindenséghez.

… kedélyéleti integráció az egész világgal, ami érdekes módon tágítja tudatunkat, közvetlenebb világérzésre hangol, élesíti intelligenciánkat, gazdagítja emlékezetünket, akaratot és erőt ad a cselekvésre.” Dr. Weninger Antal