Virágültetés a Nagyvárad téri Elméleti Tömbnél a Zöld Egyetem projekt keretében

A Zöld Egyetem projekt 2021. márciusában indult hódító útjára, melynek célja egy környezettudatosabb, oktató-és hallgatóbarátabb, fenntarthatóbb és élhetőbb Semmelweis Egyetem megteremtése az ott dolgozók, az oktatók és nem utolsó sorban az ott tanuló hallgatók számára. Ezért rendkívül sokat kell mindannyiunknak tennie és ez kis lépésekben ugyan, de dinamikusan formát kezdett ölteni. A cél eléréséhez különböző kezdeményezéseket, előadásokat és programokat szerveznek és rendeznek meg a Hallgatói Önkormányzat tagjai.

Ennek köszönhetően született meg és vált valóra szeptemberben két alkalommal is a virágültetés, és a remények szerint a szemeszter folyamán még lesz lehetőség ezt a programsorozatot folytatni, mi több, a későbbiekben is célzott elhatározás ennek folytatása.

A résztvevők között tudhatjuk a Semmelweis Egyetem vállalkozó szellemű és fáradhatatlan hallgatóit, a Hallgatói Önkormányzatot és a Műszaki Főigazgatóság parkfenntartásban jártas munkatársait, akik segítsége és közreműködése meghatározó és nélkülözhetetlen volt. A kitűzött cél a hallgatók által igen gyakran látogatott Nagyvárad téri Elméleti Tömb élénkítése, sokszínűsítése és hallgatóbarátabbá való tétele.

Mindkét ültetés szerda délelőtti alkalommal került megrendezésre, ahol számos részvevő segítségével rengeteg fásszárú, bokros növénnyel, kisebb örökzöldekkel és cserjékkel, különböző díszfüvekkel, levendulákkal, rózsákkal és megannyi másfajta színpompás virággal és növénnyel színesítették és szépítették a hallgatók Egyetemünk közvetlen környezetét.

A Műszaki Főigazgatóság parkfenntartó munkatársai nagymértékben segítettek a növények, virágok, illetve a szükséges eszközök, kaspók és termőföld szállításában és rakodásában. Továbbá a lelkes hallgatók rendelkezésére bocsátották az ültetéshez elengedhetetlen eszközöket és ellátták őket a messzemenően jó meglátású tanácsaikkal és tapasztalataikkal.

A Hallgatói Önkormányzat és a Műszaki Főigazgatóság közötti szorosabb együttműködéssel még számos hasonló és rendkívül hasznos kezdeményezés, valamint program jöhet létre, amelyek a reményekkel és várakozással teli jövőbe mutatnak utat a Semmelweis Egyetem és a Zöld Egyetem projekt számára.

Szerkesztette: Füredi Éva (BTI – KVO)