Tisztelt Kollégák!

A Semmelweis Egyetem Szemészeti Klinikáján lehetőség nyílt 40 évnél idősebb, primer nyitott zugú glaucomás, rendszeresen szemnyomáscsökkentő cseppet használó páciensek számára femtolézer asszisztált trabeculotomia vagy szelektív lézeres trabeculoplastica beavatkozások elvégzésére egy FDA által monitorozott tanulmány keretén belül.

A vizsgálat célja ezen beavatkozások szemnyomáscsökkentő effektusának összehasonlítása a szemnyomáscsökkentő cseppterápia kiválthatóságának vizsgálatára.

Amennyiben enyhe, vagy közepes fokú primer nyitott zugú glaucomás páciensei közül (akiknek a szemészeti anamnézisében nem szerepel korábbi glaucoma ellenes vagy refraktív beavatkozás, ill. 1 éven belüli szürkehályog műtét) ismer olyat, aki szívesen részt venne a vizsgálatban, hogy a cseppterápiát elhagyhassa, kérem  szíveskedjen Klinikánkra irányítani.

Elérhetőségeink:

Glaucoma ambulancia: