A Korányi Frigyes Szakkollégium idén is meghirdeti felvételijét a 2023/24-es tanév tavaszi szemeszterére szakkollégista tagságra a Semmelweis Egyetem hallgatói számára.

A felvételi tábor időpontja: 2024. február 10. 9:00

Helyszín: Korányi Frigyes Szakkollégium – 1074 Budapest, Hársfa utca 59/b.

Jelentkezési határidő: 2023. február 8. 20:00

A jelentkezés menete:

Felvételi jelentkezésed küldd el a habil.harsfa@gmail.com címre, melynek tárgya a következő legyen: hársfafelvételi2024tél.
Az alábbi dokumentumokat csatold a leveledhez:

1. Fényképes amerikai típusú önéletrajz
  2. Igazolás C típusú, B2 szintű nyelvvizsgáról
  3. Leckekönyv kivonat a 2023/2024-es tanév első szemeszteréről a minimum 4,0 súlyozatlan tanulmányi átlag igazolására
  4. Amennyiben legalább harmadéves vagy, TDK tevékenység igazolása
  5. Egy motivációs level, amelyben kitérsz arra, hogy miért szeretnél a szakkollégium tagja lenni
  • formai követelményei:
    • betűtípus, méret: Times New Roman, 12
    • a file neve: motivacios_level_vezeteknev_keresztnev
    • formátuma: PDF
  1. Egy esszé, melynek
    • témája: A világ legjobb embere
    • formai követelményei:
      • szóközökkel együtt max. 3200 karakter
      • betűtípus, méret: Times New Roman, 12
      • 1-es sorköz, normál margók
      • a file neve: felveteli_essze_vezeteknev_keresztnev
      • formátuma: PDF
  1. Készíts magadról egy 3 perces prezentációt, amellyel a felvételi napján bemutatkozhatsz.
    • Szánj egy diát és néhány másodpercet annak bemutatására, hogy miért szeretnél a Kollégium tagja lenni
    • A .ppt formátumú előadást, melynek címe tartalmazza a saját nevedet, a jelentkezésedhez csatoltan küldd el nekünk emailben, valamint hozd magaddal pendrive-on a felvételire.

Amennyiben megkaptuk a jelentkezésedet, e-mailben visszajelzünk.
Csak a határidőig hiánytalanul beérkezett pályázatokat áll módunkban elfogadni!

Abban az esetben is szívesen várunk, ha nem szeretnél beköltözni, és inkább külsős tagságra pályáznál.

A program valószínűleg kora délutánig fog tartani, a döntésről még aznap tájékoztatunk.

Kérdés esetén keress minket bátran a fenti e-mail címen! Ha jelentkezés előtt szeretnél többet megtudni rólunk, látogasd meg honlapunkat, Facebook-és Instagram oldalunkat!

Szeretettel várunk!

Üdvözlettel: