Szakképző intézményünkben a 2024. év első hete projektoktatás keretében zajlott három témakörben:

  • Téli túra – osztályprogram
  • Semmelweis film megtekintése és hozzá kapcsolódóan projektfeladat megoldása
  • Pályaorientációs projekt egészségügyi, szociális, oktatás és pedagógia ágazatokban

A Koltai Lajos által rendezett Semmelweis című film megtekintését egészségügyi szakképző intézményként fontos oktatási-nevelési feladatnak tekintjük. 2024. január 3-án a Cinema City Westend 3 termében összesen 749 tanuló és 65 oktató nézte meg az “anyák megmentőjéről” készült monumentális alkotást. A filmvetítés nagy sikert aratott, a film végén hangos tapssal adóztak a Wallenberg iskola polgárai Semmelweis Ignác munkássága előtt.

A filmmel kapcsolatosan diákjainknak a KRÉTA naplón keresztül kellett megvalósítaniuk a projektfeladatot.

A pályaorientációs projekt keretében az tanult ágazathoz kapcsolódó információk átadásán túl diákjaink a Redmenta alkalmazáson keresztül töltöttek ki feladatlapot a munkavállalással, önismerettel kapcsolatosan.