MESEPROJEKT

Szeptember 30-án, Benedek Elek születésnapján ünnepeljük a magyar népmeséket.

Ezen a napon megkülönböztetett figyelemmel és tisztelettel fordulunk mind a magyar, mind más népek meséi felé.
Ebben a tanévben iskolánk is csatlakozott a magyar népmese ünnepléséhez, egy hosszabb, szeptember 30-tól a téli szünetig tartó projekttel.

Az osztályok különböző feladatokat kaptak:

1. Egy mesefigura elkészítése osztályonként – (óriásbáb készítése)
Ebben az évben a mesefigura: a boszorkány
A feladathoz minden osztály kapott egy seprűt, amit a mesefigura készítéséhez tetszőlegesen használhattak fel.
Az elkészült, ötletes boszorkánybábokat Luca napján, december 13-án állítjuk ki.
A legötletesebb bábra az iskola tanárai és tanulói szavazhatnak.

2. Régi mesekönyvek gyűjtése osztályonként
1990 előtt kiadott mesekönyveket vártunk, az összegyűjtött könyvekből egy mesekönyv kiállítást rendeztünk.

3. „Minden napra egy mese” Adventi mesenaptár
November 16-tól 24 napon keresztül, minden nap elhangzik egy magyar népmese az iskolarádióban, a középiskolás osztályok tanulóinak közreműködésével: egy-egy osztályból, egy tanuló felolvassa az az napra választott mesét, amit aztán nyomtatott formában elhelyez egy adventi mesenaptárban.