A Magyar Ápolási Egyesület és a Szolnoki Szakképzési Centrum “Közös ügyünk az ápolás” címmel hirdetett szakmai versenyt tíz és tizenegyedik évfolyamos egészségügyi szakképzéseben tanulóknak.

A versenyre országosan 143 csapat regisztrált. Ebből iskolánkból 25 csapat!

A megmérettetés feladatai az egészségügyi ágazati alapoktatásra és gyakorlati tartalomra épültek, melyek fókuszában az egészségnevelés, az ápolás, és az elsősegélynyújtás állt.
A verseny első fordulóját online szervezték meg idén április 26-án, a csapatok központi feladatot kaptak. A második forduló pedig maga a szolnoki döntő volt, melyen a szakmai zsűri által legjobbnak értékelt 10 csapat bizonyíthatta rátermettségét.

A pénteki eseménynek a Szolnoki SZC Vásárhelyi Pál Két Tanítási Nyelvű Technikum adott otthon.

Iskolánkból a bejutott két csapat eredménye:

3. helyezés: Amnéziások csapat
Polyák Alexandra, Török Fanni, Kőszegi Miléna R-10.E osztály