Július 9. és 10. között az Elméleti Orvostudományi Központ (EOK) adott otthont a 2024. évi PhD Tudományos Napoknak. A kétnapos rendezvény során összesen 152 szóbeli előadás hangzott el, valamint további 222 poszterelőadás is szerepelt a programban. A szekciók az orvostudomány széles vertikumát ölelték fel a kardiológiától a fogorvos-, molekuláris és egészségtudományokon, a mentális egészségen és neurológián át az onkológiáig, gyógyszerésztudományig, sebészetig és transzlációs medicináig. A prezentációkat a Doktori Iskola 11 tagozatából delegált bizottságok értékelték, a díjazottak oklevélben és jutalomban részesültek. Kollégáink több díjat is szereztek az eseményen:

Elméleti és transzlációs medicina II.

Nagy Regina Norma – szóbeli

Gyógyszerésztudomány és egészségügyi technológia 2.
Dr. Bennet Y. Weber – poszter

Szív- és érrendszer 1.
Dr. Gergely Tamás – poszter

Szív- és érrendszer 3.
Kovács Tamás – poszter

A PhD Tudományos Napok egyike azon kiemelt fórumoknak, ahol az előadói készségek gyakorlása, egymás kutatási eredményeinek megismerése mellett a szakmai kapcsolatteremtésre is lehetőség nyílik. 2024-ben a bírálókkal együtt 596 fő vett részt a konferencián, köztük 22-en a EUniWell európai egyetemi szövetség keretében érkeztek Budapestre.

3kép